Kombëtarja

EKSKLUZIVE/ Edi Reja thërret në Kombëtare talentin 20-vjeçar, Arbër Mehmetllarin

Talenti 20-vjeçar nga Tirana, Arbër Mehmetllari është nga ata futbollist që ka rënë shpejt në radarët e stafit teknik të Kombëtares kuqezi. Sulmuesi ka treguar në një intervistë për Fjala.al se këto ditë ka marrë ftesë nga përfaqësuesja dhe ka...

Përfaqësueset rajonale, Dama: Po vëzhgojmë elementë për Kombëtaren U-15

Ekipet përfaqësuese të zonës rajonale Elbasan kanë zhvilluar seancën e radhës stërvitore me tri grupmoshat e ditëlindjeve 2006, 2007 dhe 2008. Fëmijët e përzgjedhur në të gjitha zonat e vendit ku Federata Shqiptare e Futbollit ka ngritur zyra rajonale...

Rangers duan shqiptarin Kamberi, gati bonusi edhe për Europa League

Me kampionatin skocez të mbyllur dhe titullin te Celtic, Glasgow Rangers po përgatit sezonin në Europa League, ku do të jetë protagoniste këtë verë. Pasi dështoi me një shqiptar si Eros Grezda të cilin e ktheu te Osijek, tani...

Xhaka në negociata me Besiktas, “një kokë e nxehtë” drejt tifozëve të zjarrtë

Karakteri i tij ka qenë shpeshherë shpërthyes në fushën e lojës, si me përfaqësuesen shqiptare ashtu edhe me Basel. Ke këtë të fundit gjithsesi, Taulant Xhaka ka qenë thuajse çdo herë në formacion, edhe pse padrejtësisht i kanë mohuar...

E quajnë Selahi, e kërkon Celtic! Skocezët avancojnë për shqiptarin

Ai quhet Lindon Selahi, dhe kur thirrja e fortë nga vendi i origjinës u bë serioze për përfaqësimin në futbollin ndërkombëtar, nuk mendoi dy herë dhe zgjodhi edhe pse ka lindur në Belgjikë. Mesfushori teknik që ka spikatir fillimisht...

Kumbulla nuk bën dot asgjë! Hysaj fiton derbin e shqiptarëve në Verona

Në një ndeshje që intrigonte jo pak fatet e skuadrave italiane për kualifikimin në Europa League, Verona dështoi të japë përgjigjet e duhura. Fortesa në mbrojtje e përbërë nga dyshja shqiptare Kumbulla dhe Rrahmani, këtë radhë nuk i bëri...

Borussia e mund Manchester United në garën për talentin Bellingham

Borussia Dortmund ka siguruar firmën me adoleshentin shumë të vlerësuar të Birmingham, Jude Bellingham, një prej futbollistëve me të ardhme premtuese dhe nga më të kërkuarit në merkaton që ende nuk ka nisur. Klubi i Bundesligës pritet të njoftojë...

Etrit Berisha vuan frakturë në dorë! Çfarë fati i keq për portierin shqiptar

Portieri i kombëtares shqiptare Etrit Berisha ka vuajtur një dëmtim serioz në seancën e fundit stërvitore, një frakturë në dorë që shqetëson jo vetëm ekipin e tij Spal, por gjithashtu dhe përfaqësuesen kuqezi. Gardiani i Spal në një dyluftim me...

Gattuso ndryshon të ardhmen e Hysajt te Napoli

Largimi i kapitenit të kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysajt, te skuadra e Napolit dukej si një vendim i pandryshueshëm para disa muajsh. Kalimi i Gennaro Gattusos në krye të stolit të Napolit solli edhe ndryshim në pozitat e futbollistit...

Basel sakrifikon Arjan Peçon, “çelësat” e të rinjve ia beson legjendës Frei

Shumëkush mund të thotë që është një politikë e fshehur në klub, që të mos i japë pushtet shqiptarëve, por puna e mirë e Arjan Peços te skuadra e të rinjve te Basel, ka fituar dhe admirimin e kundërshtarëve....

Të fundit

“Ringjallja”/ Flet sociologia: Ky sekt ka sjellë histori tragjedish

Nënë e bijë u vetëflijuan,  mbajtja e trupit të viktimës 15 muaj brenda shtëpisë, 2 vite pa dalë jashtë...

Trump ndryshon mendje për maskat në mes të pandemisë

Me rritjen e rasteve të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, republikanët u janë bashkuar demokratëve për t'u bërë thirrje amerikanëve që të mbajnë maska...

Basha: Hoti më ftoi për një vizitë në Kosovë së shpejti, ja çfarë i kërkova

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin. Përmes një komenti të publikuar në Facebook, Basha...

Rëndohet gjendja e mjekut në Infektiv, prej ditësh në terapi intensive

Situata e të infektuarve në Shqipëri, ka qenë çdo çdo ditë në rritje. Covid-19 ka prekur dhe bluzat e bardha, teksa mësohet se një...

Apeli i myftiut: Vetëflijimi alarm për institucionet fetare

Pas ngjarjes të një mbrëmjeje më parë ku u gjetën në banesë të pajeta nënë e bijë ka reaguar dhe ish-myftiu i Tiranës, Ylli...