Lajm i fundit

Atentat në Fushë-Krujë! Qëllohet me kallashnikov drejt mjetit, raportohet për 3 viktima

Një atentat me armë zjarri është regjistruar mesditën e sotme në mbikalimin e Fushë-Krujës. Sipas raportimeve, mësohet se të vdekur kanë mbetur 3 persona. Disa persona ende të paidentifikuar që udhëtonin me makinë kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim...

Po qëndronin në breg, gomonia përplas çiftin e pushuesve në Jalë

Dy persona janë lënduar pasi janë goditur nga një gomone në plazhin e Jalës. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme. Siç raporton gazetari Elton Nikaj, mjeti ka tentuar të dalë në breg, por nuk ka arritur të ndalojë në...

Lajm i fundit/ Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë shënuar në Shqipëri pak minuta më parë. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.8 të shkallës rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 10 km në perëndim nga qyteti i Laçit, dhe 38 km në veri nga Durrësi, me thellësi...

LAJM I FUNDIT/ Djali vret babain në Lushnje (EMRAT)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në fshatin Remas të Lushnjës, ku një djalë ka mbytur të atin. Mësohet se Andrea Stasa ka mbytur të atin Miter Stasan 85 vjeç. Në përditësim…

Të shtëna me armë zjarri në zonën e plazhit në Radhimë

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur mesditën e sotme në zonën e plazhit në Radhimë, në plazhin e njohur si 'Bora-Bora'. Një person dyshohet se ka qëlluar në ajër. Fillimisht u raportua për të plagosur por policia bën me...

Lajmi i fundit/ Ra në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë 11-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Tiranë. Një 11-vjeçare e cila ra në kontakt me rrymën elektrike në banesë ka ndërruar jetë. Sipas policisë, ditën e djeshme e mitura është paraqitur në Spitalin e Traumës për të...

Integrimi në BE/ Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare

Taulant Balla nga Kuvendi ka bërë një deklaratë të fortë sa i takon çështjes së negociatave. “Kërkova fjalën për të ndarë një lajm të rëndësishëm sa i përket rrugëtimin tonë drejt anëtarësimit në BE që ka të bëjë me faktin...

Këshilli Europian merr sot vendimin për të hapur negociatat me Shqipërinë

Këshilli Europian do të marrë sot vendim për të hapur negociatat me Shqipërinë për anëtarësim në Bashkimin Europian. Lajmi konfirmohet për Balkanweb nga burime diplomatike. Në Samitin e Madridit që po mbahet prej dy ditësh, pritet që sot krerët e vendeve...

Tragjike në Berat/ Makina bie në lumë, humb jetën fëmija bashkë me nënën

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në vendin e quajtur Ura e Goricës, në rrugën hyrëse të qytetit të Beratit. Mësohet se një makinë ka devijuar nga rruga dhe ka përfunduar në lumë. Për pasojë kanë humbur...

E FUNDIT/ Tragjike në Elbasan, 16-vjeçarja gjendet e pajetë në banesë, dyshohet se…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diel ne Elbasan. Mësohet se një 16-vjeçare ka vrarë veten. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Shënkoll” të këtij qytetit. 16-vjeçarja është gjetur e pajetë në banesë nga familjarët,. Ndërkohë nuk dihet shkaqet që...

Të fundit

110 – vjet ekonomi shqiptare – përballja me sfidat e zhvillimit ekonomiko-social

Nga Anastas Angjeli, Adrian Civici Ekonomia shqiptare në periudhën para shpalljes së pavarësisë deri në luftën e II-të botërore Struktura ekonomike...

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...