Lajm i fundit

U arrestuan sepse po fotografonin uzinën e Poliçanit, reagon Ministra e Mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar zyrtarisht në lidhje me arrestimin e shtetasve çekë të cilët po filmonin në afërsi të tuneleve në Poliçan. Njoftim për media: ‘Rreth orës 08:40 të mëngjesit të sotëm, tek një nga tunelet në Uzinën e Poliçanit,...

E FUNDIT/ Tre rusë sulmojnë repartin ushtarak në Gramsh, plagosen 2 ushtarë shqiptarë

Uzina e përpunimit të armëve në Gramsh, është sulmuar mbrëmjen esotme nga tre shtetas rusë, të cilët dyshohet të jenë agjentë. Bëhet me dije se tre persona kanë dashur të hyjnë në mënyrë të fshehtë në Uzinë, ndërsa janë pikasur...

E FUNDIT/ Të shtëna me armë në Krujë, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri raportohen të jenë dëgjuar mbrëmjen e kësaj të enjte në Shullaz të Krujës. Paraprakisht dyshohet se si pasojë e të shtënave ka mbetur një viktimë. Forca të shumta policie janë nisur drejt vendngjarjes. Nuk dihet ende...

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, vritet një person, ende nuk dihen rrethanat

Të shtëna me armë raportohen pak minuta më parë në Elbasan, pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Bëhet me dije se një person është qëlluar me armë teksa hipte në makinë, duke mbetur i vdekur në vend. Viktima është identifikuar si Madrit Ulqinaku....

Sherr për parkimin/ 41-vjeçari goditet me thikë në zemër, ndërron jetë në spital

Një 41-vjeçar ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Sarandë, si pasojë e një sherri me thika. Viktimë ka mbetur Klodian Bakia, banues në Tepelenë. Mësohet se Bakia është goditur me thikë në zemër dhe nuk ka mundur t'u mbijetojë...

Lajm i fundit/ Skafi godet fëmijën në Himarë, 5-vjeçarja ndërron jetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Himarë, ku sipas informacioneve të para mësohet se një kaf ka goditur një fëmijë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Potamit, ndërsa dyshohet se fëmija ka humbur jetën. Mësohet se fëmija, rreth 5...

Lajm i fundit/ Plas arma në Milot, dyshohet për viktima!

Të shtëna me armë zjarri raportohen në Milot, mbrëmjen e kësaj premteje. Burime bëjnë me dije se dyshohet për dy viktima. Ende nuk dihen motivet, ndërkohë që policia ka mbërritur në vendngjarje. Report Tv ka zbardhur emrin e një prej të...

LAJM I FUNDIT/ Ish-ministri Lefter Koka lë qelinë, mbërrin në gjendje të rëndë në spital

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka ka lënë qelinë e burgut dhe ka mbërritur në spital me probleme të rënda shëndetësore. Mësohet se Koka është transferuar në spitalin e burgut në gjendje të rënduar shëndetësore dhe me maskë oksigjeni. Nuk dihen arsyet...

E rëndë në Vlorë/ I mituri u fut në det për të notuar, 40-vjeçari e përplas me gomone

Një 40-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Vlorë, pasi ka përplasur një 7-vjeçar në plazhin e Jonufrës. Policia ka njoftuar se 40-vjeçari ka qenë duke drejtuar një gomone në det, ndërsa ka përplasur të miturin, i cili ka qenë...

Atentati në Fushë-Krujë, zbulohet identiteti i viktimave

Zbulohet identiteti i të vrarëve në Fushë-Krujë. Diklen Vata është identiteti i personit të vrarë jashtë makinës ndërsa Besmir Hoxha dhe Brilant Martini janë dy viktimat e tjera të atentatit. Automjeti i viktimave për shkak të temperaturave të larta, si...

Të fundit

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 nëntor 2022

DASHI Per shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarreveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni ne asnje pike dhe kjo...

PD nuk bën pas/ Boçi: Protesta do të bëhet para Kryeministrisë

Opozita nuk tërhiqet nga zhvillimi i protestës më 6 dhjetor. Këtë ka pohuar edhe nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi në emisionin “Open”. Boçi u shpreh...

“Bën zhurmuesin”/ Eni Vasilit i ‘zihen’ të ftuarit në emision, ndërhyn gazetarja

Me debate po shoqërohet emisioni i sotëm ‘Open’ në News24. Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Akil Kraja, e cilësoi analistin Arion Sulo...

Festa për 28-29 Nëntorin, Lubonja: Dita e hipokrizisë, politikanët bëjnë si Skënderbeu

Analisti Fatos Lubonja i cilësoi festimet në kuadër të festës së Pavarësisë dhe të Çlirimit të Shqipërisë, ditë të hipokrizisë. I ftuar në rubrikën...