Foto e dites

“Asnjëherë nuk dua të largohem!”/ Dua Lipa publikon fotot dhe i tregon gjithë botës sa e bukur është Shqipëria

Prej ditësh Dua Lipa së bashku me familjen dhe partnerin e saj janë duke ja kaluar për mrekulli në Shqipëri. Ata nuk kanë lënë asnjë vend pa shëtitur dhe kanë marrë  jugun tonë më rradhë. Pas Drimadheve, Dua është ndalur në...

Riatdhesohen 14 fëmijë dhe 5 gra shqiptare nga kampi i ferrit “Al Hol”, Rama: Do të ketë edhe një operacion tjetër

Kanë mbërritur në Shqipëri mëngjesin e sotëm 5 gratë dhe 14 fëmijët shqiptarë që prej vites ishin të “ngujuar” në kampin "Al Hol" në Siri. Riatdhesimi i tyre u bë i mundur falë bashkëpunimit të qeverisë shqiptare me autoritetet libaneze,...

Zjarret në Turqi dalin jashtë kontrollit, satelitët filmojnë pamjet e frikshme nga hapësira (Foto)

Zjarret në Turqi kanë marrë përmasa katastrofike duke u dalluar qartazi edhe nga hapësira. Nga disa pamje satelitore shihet qartazi shkatërrimi i shkaktuar nga zjarret vdekjeprurëse, të cilat janë përhapur në pjesën jugore të Turqisë. Deri më tani janë raportuar katër...

Rama batuta me Vuçiç për njohjen e Kosovës, Presidenti serb: Nuk e di si do përgjigjet Edi, por mbështes çdo fjalë që do thotë

Në samitin " Ballkani i Hapur" nuk munguan batutat mes liderëve. E ndërsa po flisnin për lehtësitë që ofron nisma rajonale dhe kritikat për BE-në, presidenti serb, përpara se drejtuesi i forumit t’i jepte fjalën Edi Ramës, deklaroi se...

Rama poston pamjet nga “Rruga e Arbrit”: Po punohet për shtresat asfaltike dhe hapjen e tunelit të Murrizit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij të “Facebook” pamje nga punimet në “Rrugën e Arbrit”. Në mesazhin e tij, Rama thekson se vijon puna pa u ndalur drejt përfundimit të kësaj rruge, ndërsa thekson se aktualisht po...

Lojërat Olimpike/ Renditja e përgjithshme e medaljeve, Kosova lë pas Italinë

Në ditët e katërt të Lojrave Olimpike renditjen për medalje e udhëheq Amerika, që në total ka fituar 22 medalje. 9 ari, 5 argjendi dhe 8 të bronxta. Pas SHBA-ve vjen menjëherë Kina, që është edhe rivali më i...

Një tjetër kosovare triumfon në ‘Tokio 2020’, xhudistja Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale të Lojërave Oplimike

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka arritur të fitojë ndaj kundërshtares Kaja Kajzer nga Sllovenia, duke arritur kështu të shkojë në gjysmëfinale. Ajo ka arritur të fitojë me Ippon. Gjakova fillimisht mori një waz-ari, kurse më vonë e përfundoi ndeshjen me...

Aksidenti tragjik me 10 viktima, Kosova në zi kombëtare, flamujt ulen në gjysmështizë

Flamujt e Kosovës janë ulur sot në gjysmë shtizë për aksidentin tragjik, që ndodhi të dielën në Kroaci, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe dhjetëra të tjerë u lënduan. Në nderim të viktimave të aksidentit që tronditi vendin, presidentja...

Tragjike/ Ishte nisur nga Gjermania, aksidentohet në Kroaci autobusi me shqiptarë, raportohet për 10 viktima

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Slavonski Brod të Kroacisë, ku të paktën 10 persona kanë ndërruar jetë pasi autobusi me të cilin udhëtonin ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Mediat kosovare raportojnë se autobusi ishte...

Rama uron xhudisten nga Kosova për triumfin në Lojërat Olimpike: Luaneshë, bravo

Kryeministri Edi Rama uron xhudisten kosovare, Distria Krasniqi, për fitoren e medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Në mesazhin e tij në “Facebook”, shoqëruar me foto të kampiones, Rama shkruan se Distria është një luaneshë. Mesazhi i Ramës: LUANESHË Bravo👏 Bravo👏...

Të fundit

Bill dhe Melinda Gates finalizojnë divorcin, ja si është ndarë pasuria prej 130 miliardë dollarësh

Bill Gates dhe ish -gruaja e tij Melinda kanë finalizuar divorcin e tyre. Melinda paraqiti kërkesën për divorc nga bashkëthemeluesi...

Arrihet akordi, Messi rinovon për 5 vite me Barçën, pritet vetëm zyrtarizimi

Lionel Messi ende nuk dalë në stërvitje me Barcelonën për të nisur përgatitjet për sezonin e ri, por rinovimi i kontratës së yllit argjentinas...

“One” e bën rrugë, kompania telefonike zhgënjen sërish klientët duke mos ofruar internet

Kompania “One” është një nga kompanitë telefonike më të njohura në Shqipëri, por edhe pse pretendon për një shërbim cilësor, kjo gjë duket se...

Po peshkonte me gjenerator, vdes 62-vjeçari në Bulqizë (Emri)

Ramazan Murrja, 56 vjeç, banues në Bulizë, ka gjetur vdekjen mbrëmjen e sotme, pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se Murrja...

Tmerr i vërtetë në Turqi/ Turistët lënë gjithçka pas, shikoni si largohen me skafe (Video)

Provincat e Turqisë janë pushtuar nga flakët duke shkaktuar panik tek banorët vendas dhe pushuesit e huaj. Banorë të shumtë së bashku me turistët po...