Foto e dites

Media iraniane nxjerr identitetet: Këta janë autorët e sulmit kibernetik në Shqipëri

Pasi Shqipëria shpalli zyrtarisht prishjen e marrëdhënieve diplomatike, Irani është “hakmarrë” duke ndërmarrë një tjetër sulm kibernetik, kësaj here ndaj sistemit TIMS në vendin tonë.Mediat iraniane kanë publikuar edhe emrat e disa personave që dyshohen se janë dhe autorët...

21 vite nga sulmi terrorist, Rama përkujton 11 Shtatorin me flamurin e SHBA

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar sulmin terrorist të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rama ka postuar një foto me flamurin e SHBA, teksa shkruan “11 shtator”. “11 SHTATOR 🇦🇱🙏🇺🇸SEPTEMBER 11” shkruan Rama në postimin e tij. Sulmet e 11...

Rita Ora mbërrin në Tiranë: Jeni me shumë fat për këtë kryebashkiak

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është në Tiranë! Të martën, në Javën e Kulturës Britanike, ajo do të performojë në sheshin Skënderbej, në një koncert falas për të gjithë qytetarët, por takimin e parë në Tiranë e...

‘The Telegraph’: E vërteta befasuese për shqiptarët në Britani

E përditshmja britanike "The Telegeraph" ka publikuar një artikull dedikuar shqiptarëve që jetojnë në Britani, nga gazetari Jonathan Margolis , i cili rrëfen takimet e tij me disa prej shqiptarëve të suksesshëm në atë vend. "Më kujtohet vizita ime e...

Luiza Gega kap normën e Botërorit të 2023-shit, renditet e para nga atletet e Europës

Luiza Gega kap normën e Botërorit të 2023-it, në garën e radhës të “Diamond League”. Kampionia në fuqi e Europës në Bruksel shënoi kohën 9.14.41, duke u radhitur mes atleteve më të mira të Botës, ndërsa para saj u...

“Open Balkan” me logo të re/ ‘Shkrihen’ tre flamujt e Shqipërisë, Serbisë dhe RMV

Kryeministri Edi Rama, presidenti Serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski kanë prezantuar në panairin e verës të mbajtur në Beograd simbolin e Ballkanit të Hapur. Logo përfshin gërmat O dhe B që tregon Open Balkan,...

Moti dhuron “spektakël” në Tiranë, rrufeja godet malin e Dajtit

Moti ka dhuruar “spektakël” mbrëmjen e sotme në Tiranë. Ku një rrufë ka goditur malin e Dajtit. Gazetari Ilirian Agolli ka kapur momentin kur një rrufe ka rënë mbi malin e Dajtit në kryeqytet. Mbrëmja ka sjellë reshje shiu dhe freskim...

Historike! I pamposhtur “Mbreti shqiptar”, Florian Marku triumfon në ‘shtëpi’!

Florian Marku na ka bërë sërish krenarë, kësaj here në "shtëpi". Boksieri shqiptar ka mposhtur kundërshtarin meksikan Miguel Parra Ramirez në duelin historik në "Air Albania" në Tiranë. Kampioni shqiptar ia doli të mundë me pikë pas 10 raundesh boksierin meksikan...

Luiza Gegës i jepet titulli “Qytetar Nderi”

Të hënën, ceremonia e dorëzimit të titullit “Qytetar Nderi” të Bulqizës për kampionen e Europës, Luiza Gega. Në qytetin e minatorëve të Bulqizës do të organizohet ceremonia e dorëzimit të titullit “Qytetar Nderi” kampiones europiane Luiza Gega. Pas fitimit të...

Ukraina kremton Ditën e Pavarësisë, Nikolla dhe Veliaj urojnë vendin në luftë

Sot Ukraina feston Ditën e Pavarësisë nga Bashkimi Sovjetik, ndërsa ndodhet nën pushtimin rus. Nuk kanë munguar përshëndetjet për këtë ditë nga politikanë në Shqipëri. Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla përshëndeti popullin e Ukrainës dhe shprehu besimin në fitoren e...

Të fundit

Athina ndez dritat kuqezi, Veliaj falenderon Bakoyanis: Mesazh i madh miqësie

Athina ka ndezur dritat kuqezi për të përshëndetur festën e shpalljes së Pavarësisë së shqiptarëve. Ndërkaq, kreu i bashkisë...

Kriza e Covid-it kërkon zgjedhje të tmerrshme

Politika zero-Covid po dëmton ekonominë, por për ta kthyer atë rrezikon humbje jete, dëme ekonomike dhe shfaqjen e varianteve të reja Nga Devi Sridhar Protestuesit në...

6-vjeçarja shqiptare humb jetën tragjikisht në Gjermani, sot i jepet lamtumira e fundit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në rrethinën e Konstancës, në Gjermani, ku humbi jetën tragjikisht në një aksident trafiku një 6-vjeçare me prejardhje...

110 – vjet ekonomi shqiptare – përballja me sfidat e zhvillimit ekonomiko-social

Nga Anastas Angjeli, Adrian Civici Ekonomia shqiptare në periudhën para shpalljes së pavarësisë deri në luftën e II-të botërore Struktura ekonomike dhe shoqërore e viseve shqiptare...

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën...