Sport

VIDEO/ Barazimi me Middlesbrough, Mourinho kapet me topin

Trajneri i Tottenham Jose Mourinho ka thënë se topi me të cilin luajti skuadra e tij me Middlebrough, takim i cili përfundoi me rezultatin 1-1, ishte si “top plazhi”, por më tej shtoi se kjo nuk ishte arsyeja pse...

VIDEO/ Nuk ndalet Sadiku, shënon sërish për skuadrën spanjolle

Ylli i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Armando Sadiku ka arritur të shënojë prapë gol në Ligën e dytë në Spanjë. Sulmuesi ka shënuar gol për skuadrës e Malagas në ndeshjen kundër Real Oviedos në ndeshjen e zhvilluar ditën e djeshme. Ndërsa...

Lëvizjet e merkatos, Icardi kalon te juventus?

Maurizio Sarri vazhdon të shikojë nga Paris-Saint German, pasi nuk heq dorë nga transferimi i Mauro Icardit. Juventus planifikon që gjatë merkatos së verës ta ketë 26-vjeçarin pjesë të vetën dhe ta kalojë nga Liga 1 në Seria A. Icardi luan...

Kombëtarja e Italisë do të drejtohet nga ‘shqiptari’ Gianni de Biasi

Gianni de Biasi do të jetë trajneri i Italisë për një kauzë të veçantë. Ish-tekniku i kombëtares shqiptare do të drejtojë ekipin në ndeshjen e solidaritetit, programuar për në datën 10 janar. Pak vite më parë Gianni de Biasi u...

Tifozët e Lacios i drejtojnë ofendime raciste Balotelit

Mario Baloteli është ofenduar me tone raciste nga tifozët e Lacios në takimin e parë të këtij viti. Ndeshja midis Breshias dhe bardhëekaltëve të Lacios është mbyllur me rezultatin 1-2 për këta të fundit. Sulmuesi 29-vjeçar është ofenduar dhe kjo gjë...

Rikthimi i Ibrahimovic, çfarë pritet të ndryshojë te Milan?

Pushimi që prej muajit nëntor të vitit që sapo mbyllëm duket se nuk ka ndikuar aspak të forma e lojtarit të sapo rikthyer te Milan, Zlatan Ibrahimovic. Gjatë fazës përgatitore të “Djallit” suedezi ka shfaqur formë fizike për tu pasur...

Shifra që kapin qindra mijëra euro, lojtarët më të shtrenjtë të Superligës

Kategoria Superiore është kampionati i futbollit që ka shpenzimet më të larta në vendin tonë. Ndonëse në disa skuadra si ajo e Flamurtarit e Skënderbeut ka pas vonesa dhe në pagesat e lojtarëve, ka të tjera si Partizani, Tirana...

FOTO/ Lojtari i Real Madrid ngacmon Tayna-n

Këngëtarja kosovare Tayna ka zbuluar për të gjithë se është ngacmuar nga një lojtar i Real Madrid. Ajo ka treguar mesazhet ngacmuese të lojtarit Vinisius Junior në “Instagram” në emisionin “Shiko kush luan”, teksa ishte duke iu përgjigjur disa pyetjeve. Duket...

FOTO/ Ndeshja e yjeve, ja kush do e përfaqësojë Shqipërinë më 10 janar

Për vetëm pesë ditë në stadiumin “Air Albania” do të luhet ndeshja e legjendave të futbollit shqiptar me atë grek, italian e turk. Kjo ndeshje ka si qëllim mbledhjen e sa më shumë parave që do të shkojnë në ndihmë...

Foto/ Aksioner i rivalëve të Malmos, tifozët shkatërrojnë statujën e Ibras

Disa javë më parë, ylli i sapokthyer i skuadrës së Milan, Zlatan Ibrahimovic, vendosi që të bëhej aksioner i ekipit të Hamarbit. Sulmuesi suedez e komentoi këtë vendim si një ndihmë që ai donte t’i jepte kësaj skuadre për t’u...

Të fundit

E frikshme!/ Në Gjermani një në çdo pesë pacientë me Covid-19 vdes

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në...

Mbajtja e maskës do të bëhet e detyrueshme në Bruksel, nëse arrihet kjo shifër ditore e rasteve të reja

Brukseli do t'u kërkojë njerëzve që të mbajnë maska në hapësira publike - të jashtme dhe të mbyllura - nëse vazhdon rritja e numrit...

Punonjësi i AKU-së në Durrës infekton gjithë familjen

Ditën e sotme 15 raste të reja me koronavirusi në qytetin e Durrësit.Nga njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë mësohet se nga 15 të infektuarit,...

Plazma e gjakut shëron COVID-19, kërkohen dhurues

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, u bëri thirrje pacientëve që janë shëruar nga COVID-19 të dhurojnë plazmën e tyre të...

Kapet kamioni me mbi 200 kg lëndë narkotike, kishte logon e një mobilerie

Mbi 200 kg lëndë narkotike është kapur në doganën e Bllatës. Burime bëjnë me dije lënda narkotike është gjetur në një kamion me logot...