Blerja e Tobidos, garës i shtohet Monaco

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Monaco i është shtuar numrit të klubeve të interesuar për të blerë 19-vjeçarin, Jean-Clair Tobido nga ekipi i Barcelonës.

Ekipe të mëdha si Milan e Manchester United prej kohësh kanë shprehur interesim për Tobidon.  Vetë 19-vjeçari dëshiron largimin nga Barcelona për shkak se nuk është aktivizuar mjaftueshëm me katalunasit.

Raportimet e fundit bëjnë me dije se përveç klubeve italiane dhe atyre angleze, interesim tashmë vjen edhe nga kampionati i Ligue 1. Monako kërkon që të firmosë kontratën për blerjen e lojtarit të Kombëtares U-21 franceze.

Klubi që luan për Ligue 1 ka si qëllim forcimin e defensivës gjatë merkatos së janarit dhe për këtë janë të gatshëm të paguajnë për marrjen e lojtarit të Barcelonës.

19-vjeçari Tobido kaloi nga klubi francez i Toulouse te Barcelona gjatë verës së vitit 2019 me një shifër prej vetëm 1 milionë euro./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Lajme të tjera

Web TV