Kronikë

3 vrasje në më pak se 48 orë/ Çfarë po ndodh në Shqipëri?

3 vrasje në më pak se 48 orë trondisin vendin! I pari, biznesmeni Bledar Birçaj, i ekzekutuar dje në Vlorë. I dyti, 27-vjeçari Mehmet Qema, i cilu u vra nga shoku i tij. Si të mos mjaftonte, pak çaste...

FOTO/ Kush është i rrezikshmi me dy mbiemra i dënuar për vrasje, që plagosi sekretarin e PD në Kavajë

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme brenda zyrës elektorale të PD në Kavajë, ku Ndriçim Jonuzi ka plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasin Bledar Okshtuni. Ndriçim Jonuzi ose Ndriçim Tahiri ka qenë person i shpallur në...

Video si nëpër filma/ Qytetari merr makinën dhe tenton të përplasë çiftin, efektivi i policisë parandalon krimin

Një ngjarje e rëndë është parandaluar pasditen e sotme në Tiranë, pasi dy persona fillimisht janë përleshur me grushta dhe më pas situata, është agravuar deri në atë masë sa njëri nga personat, ka marrë makinën dhe ka sulmuar...

Sherr mes vëllezërve në Tiranë, 12-vjeçari qëllon me thikë të vëllanë adoleshent, si është gjendja e tij

Rreth orës 13:30, në rrugën “Hysen Xhura”, janë konfliktuar për motive të dobëta 2 vellëzër me njëri-tjetrin. Si pasojë e konfliktit një shtetas i mitur 12 vjeç, ka dëmtuar me mjet prerës vëllain e tij me iniciale S. O., 17...

U kap me 49 kile kokainë, reagon Arbër Çekaj pas arrestimit të babait: Një klan i caktuar…

Arbër Çekaj, biznesmeni i arrestuar dhe i dënuar për trafikun 613 kg heroinë ka reaguar për arrestimin e babait të tij një ditë më parë nga policia. Historia është përsëritur dhe babai i tij 72-vjeçar është ndaluar sepse në...

Me goditje automatiku në zemër, vetëvritet me armë zjarri 43-vjeçari në Fier

Policia e Fierit informon se një shtetas 43 vjeç ka vrarë veten me armë zjarri në banesë. Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkanweb” se shtetasi që ka kryer vetëvrasje është Ilirjan Binjaku. Ai u vetëvra, në sy të bashkëshortes. Binjaku ishte...

Përdhunoi dhe la shtatzënë 23-vjeçaren me probleme të shëndetit mendor, Gjykata jep dënimin për Eduart Bushin

Gjykata e Lushnjës ka dënuar me 12-vite burg për abuzim seksual shtetasin Eduart Bushi. Gjykata ka provuar se Bushi ka përdhunuar në mënyrë të përsëritur një komshije 23-vjeçare me probleme të shëndetit mendor, në fshatin Ardenicë të Lushnjës. Rasti u evidentua...

Gazetarja zbulon kush e donte të vdekur Mond Çekiçin, grupi që po rivalizon bandën e Durrësit për ‘territore’

Ndërsa ditët kalojnë dhe nuk ka asnjë të dyshuar mbi vrasjen e Edmond Koçit, i njohur ndryshe si Mond Çekiçi, gazetarja Klodiana Lala, ka zbuluar se kush është grupi rival me Bandën e Durrësit, që vepron në periferitë e...

Shoqërohen 20 persona për vrasjen e Mond Çekiçit, fqinja rrëfen ngjarjen: I zbrazën dy karikatorë pa pushim

20 persona janë shoqëruar në policinë e Durrësit, në lidhje me vrasjen që ndodhi mëngjesin e sotëm, ku u ekzekutua Edmond Koçi, ose siç njihej ndryshe Mond Çekiçi, anëtar i bandës së Durrësit. Bëhet me dije se personat e shoqëruar...

Vrasja makabre e Marsel Osmanit në 2016/ Arrestohet pas 5 vitesh bashkëpuntori i pronarit të lokalit dhe truprojës  

Policia e Korçës ka arrestuar pas 5 vitesh, Angel Miçanin si bashkëpunëtor në vrasjen e Marsel Osmanit në 2016 në një lokal me muzikë tallava. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur në 29 gusht 2016, kur në lokal pronari Olsi Zyberi...

Të fundit

3 vrasje në më pak se 48 orë/ Çfarë po ndodh në Shqipëri?

3 vrasje në më pak se 48 orë trondisin vendin! I pari, biznesmeni Bledar Birçaj, i ekzekutuar dje në...

Ky është 41-vjeçari që u ekzekutua në Elbasan, bashkëshortja mbeti e plagosur

Ky është 41-vjeçari Everest Çaka që u vra mbrëmjen e së martës në Elbasan. Në krah të tij ndodhet bashkëshortja Silvana Çaka, e cila ndodhej...

Ekzekutimi i Everest Çakas, “zbarkon” në Elbasan Ardi Veliu

Një tjetër ekzekutim ka tronditur Elbasanin mbrëmjen e sotme. Nga të shtënat me breshëri arme zjarri ka mbetur i vrarë Everest Çaka. Ai ndodhej...

Kushëriri iu vra në Belgjikë ndërsa vëllai në Barcelonë, kush është Everest Caka që u ekzekutua sot në Elbasan

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e sotme në lagjen “Skënderbej” në Elbasan. Viktimë ka mbetur i riu 41-vjeçar Everest Caka, i...

Ktheu papafingon në shtëpi bari, administratori i pallatit në Durrës: Iu futa kësaj pune për të paguar kredinë

Policia e Durrësit zbuloi dy ditë më parë një ambient të përshtatur për kultivimin e kanabisit në katin e nëntë të një pallati. Ishte 62-vjeçari...