Fjala Sport

Kthehet Italia e “zakonshme”, kualifikim mes drithërimash me Austrinë

Italia është kualifikuar në çerekfinalet e Euro 2020 në mënyrën e saj, mes vuajtjesh, duke bërë të harrohen shpejt fitoret e thjeshta të fazës në grupe. Përballë Austrisë, skuadrës së Mançinit i janë dashur shtesat dhe VAR që të...

FOTO/ Muhamed Ali dhe pamjet mahnitëse të fotografit në trajnimin për ‘Rumble in the Jungle’ në 1974

Muhammad Ali luftoi për të rimarrë titullin botëror të boksit në pesha të rënda në tetor 1974, tetë vjet pasi iu hoq rripi për refuzimin e draftit për Vietnamin. Ali u përball me kampion të pamposhtur në pesha të rënda dhe...

Të fundit

Fier/ Morën peng 25-vjeçarin, arrestohen dy persona dhe shpallet në kërkim një tjetër

Një pengmarrje ka ndodhur në qytetin e fierit. Tre persona, kanë marr peng për disa orë për motive të...

SPAK kërkon rihapjen e çështjes “Gërdeci”, ja kush është gjyqtarja që do shqyrtojë çështjen për Fatmir Mediun

Nëse hetimet ndaj Fatmir Mediut si ish-ministër do të nisin apo jo, tashmë një vendim gjyqësor pritet të merret në Apelin e Gjykatës së...

Nga sot hapet portali i maturës shtetërore online, Kushi: Mundësi e re për të plotësuar formularin A1/A1Z

Nga dita e sotme deri më 13 shtator 2021 hapet Portali i Maturës Shtetërore online për aplikime, për të gjithë kandidatët që nuk kanë...

Qeveria e re në Afganistan/ Biden: Kina do të përpiqet për një marrëveshje me talebanët

Presidenti amerikan Joe Biden tha të martën se ishte i sigurt se Kina do të përpiqet të arrijë një marrëveshje me talebanët pasi kryengritësit...

Shqiptarja fiton çmimit prestigjioz të modës nga Louis Vuitton, Rama: Çfarë krenarie

Të martën në mëngjes, stilistja shqiptare e veshjeve për gra, Nensi Dojaka u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët...