Video Editoriale

VIDEO EDITORAL NGA LEONARD VEIZI / “DEPUTET” , IDENTITETI I HUMBUR I NJË PROFESIONI

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=PVOGf49GSPg&w=560&h=315]

VIDEO EDITORIAL NGA FRROK ÇUPI / “Beqiri kur po shkonte në ferr, mbante foton e Enverit”

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=2lTgs4dvs48&w=560&h=315]

VIDEO EDITORIAL NGA ROLAND QAFOKU / 10 AMBASADORËT ME MË INFLUENCË NË SHQIPËRI

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=fq2Ll5JxLss&w=560&h=315]

VIDEO EDITORIAL NGA ISMAIL KADARE / “PROFESORËT NUK PËRGJIGJEN”

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=zmVdX8_WwU0&w=560&h=315]

VIDEO EDITORIAL NGA OSMAN METALLA / “VENDIMI I VONUAR I KRYEMINISTRIT”

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=N8T018rb1sU&w=560&h=315]

VIDEO EDITORIAL NGA LEONARD VEIZI / TIRANA (NUK) ËSHTË SI PALERMOJA E VITEVE 70′

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=LnG0I6QX3KI&w=560&h=315]

VIDEO EDITORIAL NGA ADRIAN CIVICI – “PËRSE POLITIKA PO LUFTON PËR SHTRESËN E MESME”

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=L0QQbN8UmZI&w=560&h=315]

Nga Ardian Civici: Përse politika po lufton për “shtresën e mesme”?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=iG5khVXLTpU] Nga Adrian Civici Në diskursin politik, veçanërisht në periudha zgjedhjesh, problemi i madhësisë dhe rolit të shtresës së mesme, është gjithmonë prezent. Në mënyrë direkte apo të tërthortë, forcat politike që kanë mundësi të jenë forca qeverisëse, e artikulojnë...

Ndryshimet në qeveri/Kush pritet të largohet dhe qëndrojë nga 14 ministrat?

https://youtu.be/TnVEVjxN2dI Mazhoranca zien jo vetëm nga nisja e fushatës elektorale, por edhe tronditja nga lajmi që qarkullon për një ndryshim të kabinetit qeveritar, shtatë muaj para zgjedhjeve. Rama, në dilemën e lëvizjeve rrënjësore dhe mbajtjes së boshtit të qeverisë. Ministrat...

Të fundit

Ish-deputetja serbe: Çdo shqiptar duhet të krenohet me Dua Lipën

Ish-deputetja serbe, Rada Trajković është shprehur se çdokush nga Kosova, serb apo shqiptarë, duhet të ndihet krenar për suksesin...

Konflikti Greqi-Turqi/ Denidas: Të shkohet në tërheqjen e unionit doganor

Ministri i Jashtëm grek, gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Rama ditën e sotme, ka zbuluar letrën që i ka dërguar Komisionerit për Zgjerim,...

Skënder Brataj shpreh keqardhjen për ndarjen nga jeta të mjekut Astrit Haziri

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka shprehur keqardhjen për ndarjen nga jeta të mjekut Astrit Haziri. Nëpërmjet një postimi në facebook Brataj është shprehur...

Çiftet perfektë sipas shenjës së horoskopit

Janë bërë për njeri tjetrin. Shkoni poshtë dhe zbuloni se cilat shenja të zodiakut janë perfekte nëse bëhen bashkë. Demi - Dashi Një nga çiftet më...

Takimi Liga Profesioniste-Ministri e Financave, Libohova: Një hap në drejtimin e duhur

Në takimin e zhvilluar në kryeqytet, në mjediset e Ministrisë së Financave, midis përfaqësuesve të Ligës dhe qeverisë, ka qenë i pranishëm edhe Presidenti...