“Përshkruajeni me një fjalë”, UEFA publikon videon e veçantë të Forster

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Përdorni një fjalë për të përshkruar Fraser Forster”, këto fjalë ka përdorur faqja e UEFA Europa League në videon që ka postuar për portierin anglez.

Fraser Gerard Forster është portieri legjendë i skuadrës skoceze të Celtic. Gjatë ndeshjeve për Europa League, anglezi ka bërë disa nga pritjet më të shpejta dhe të pabesueshme, duke shpëtuar skuadrën e tij edhe atëherë kur mund të jetë dukur e pamundur.

Mund të thuhet me plot gojë se ai ia ka dalë në momente kur as emrat më të mëdhenj në historinë e futbollit botëror nuk kanë mundur të bëjnë gjë.


Vetë faqja e UEFA Europa League ka mbledhur disa nga këto momente të portierit dhe ka kërkuar nga komentuesit që të përdorin vetëm një fjalë për ta përshkruar atë.

Disa nga komentuesit e kanë cilësuar portierin si makineri ose një mur të madh, i cili nuk mund të tejkalohet./Fjala.al/ Përgatiti: Katerina Tafa/

Të fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Lajme të tjera

Web TV