Letër mikut tim –Nga Haxhi Isufi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Haxhi Isufi

I dashur mik .Të kam shkruar dy herë dhe të kam telefonuar tre herë për të pyetur se si po ia kalon me Koronavirusin.

Ti nuk je ndjerë fare. Unë e di se kjo ndodh ngaqë unë nuk ta pëlqej kryetarin e Partisë sepse disa herë kam shkruar për të. Sa keq! A e di se sa poshtë e ul veten me këtë menefregizëm?

Pavarësisht se fatkeqësisht unë nuk kam parti, por të gjithë miqtë i kam me parti ,unë i respektoj dhe i dua ata se i kam miq. Po ti pse je kështu?

A po pse ai ty te paguan 24 orë për të share dhe shpifur kundra rivaleve të tij! Ti mirë bën që leh se leh me lekë ,se me ato lehje ti mban familjen, shkon për dreka e për darka, udhëton jashtë etj e tej, por unë këtë punë nuk e bej dot mor miku im.

Nuk e kam ne gen të leh as me lekë e as pa lekë. Unë jam një zog i lirë pa kafaz partiak. Unë e di qe ti do ta lexosh këtë shkrim dhe do dyshosh se e kam shkruar për ty.

Po mor po për ty e kam shkruar dhe kësaj radhe nuk ta vura emrin sepse është natyra ime e tillë. Miqtë i respektoj dhe i paralajmëroj se personaliteti nuk shpërfytyrohet. Nuk i bie me telefonit tënd, ti do thuash “pune e madhe”. Por mua gjithmonë do me dhëmbë në shpirt qenia jote e varur, e shtrirë për tokë, e servilosur e zhubrosur, e shurruar i llapaqenosur dhe e një burri fisnik të kthyer në një grua të përdalë para një qenie njerëzore me dy këmbë i cili na paska me nder një parti….

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV