Dy muaj luftë me Covid-19, Rama tregon shifrën marramendëse që ka humbur Shqipëria

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeminsitri Edi Rama ka bërë me dije shifrën e frikshme që ka humbur vendi ynë në vetëm dy muaj izolim.

Përmes një video-live në “Facebook”, kreu i qeverisë thekson se vetëm gjatë kësaj periudhe ekonomia e Shqipërisë deri në qershor mund të humbasë më shumë se gjysmë miliardi euro.

“Mbajeni parasysh, kjo shtëpi, ky shtet, kjo qeveri për pasojë e koronavirusit ka humbur 100 milionë euro në muajin mar dhe 170 milion euro në muajin prill dhe me gjasë do të humbasë po kaq në muajin maj e qershor, pra në total më shumë se gjysmë miliardi euro! Nuk po ju qahem e as ankohem, por thjesht po ju sjell në vëmendje që si në shumë shtëpi të zakonshme edhe në shtëpinë tonë të përbashkët të ardhurat janë goditur fort! “-u shpreh Edi Rama./Fjala.al/

Të fundit

“Dëshmoi se ekziston”, gazetari analizon protestën e Rithemelimit: Mungon qeverisja..

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një studio televizive, ka komentuar protestën e Rithemelimit për të cilën u shpreh...

“Krimi i mirëmenduar”, policia: Vrasja e babait ndodhi më 10 shkurt

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me krimin e rëndë që u zbulua në Durrës, ku 50-vjeçari Pëllumb Meta u gjet i varrosur...

Mungesa e përqendrimit, normalitet apo një sëmundje e re mendore?

Me siguri nuk ju ndodh rrallëherë që të humbisni krejt pa pritur në mendime teksa jeni duke kryer një punë. Madje kjo mund të...

3 fëmijët në arrest, nëna në hetim/ Policia zbardh ngjarjen horror në Durrës

Policia e Durrësit në deklaratë për mediat ka zbardhur detaje nga vrasja horror në Durrës, ku  H.M 19-vjeç ka vrarë babain e saj P.M. Sipas...

Ashpërsohen masat për ndotësit e mjedisit gjoba nga 13-26 milionë lekë për shkelësit

Ashpërsohen gjobat për të gjitha ato subjekte apo individë që shkaktojnë ndotjen e mjedisit apo hapësirave publike, por fokusi është vënë tek ndotja e...

Lajme të tjera

Web TV