Kapen 1.5 ton kokainë/Arrestohet lushnjari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoritetet holandeze kanë sekuestruar  në portin e Roterdamit një sasi prej 1459 kilogramë kokainë.

Sipas policisë holandeze të dyshuarit janë 5 persona, ku njëri prej tyre është një 43-vjeçar nga Lushnja dhe dy të tjerë nga Kosova (33 dhe 35 vjeç).

Gjithashtu pjesë e të arrestuarve është edhe një shtetas turk dhe një francez. Kontejnerët me drogë mësohet se vinin nga Brazili. Katër personat, pjesë e grupit janë arrestuar ditën e mërkurë, ndërsa dje në mbrëmje është arrestuar edhe i dyshuari i pestë.

Lajmin e kanë bërë të ditur autoritetet holandeze teksa bëhet me dije se të dyshuarit  mund të kenë kontakte vetëm me avokatët e tyre.

Të fundit

GJKKO dënon me 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës, Luiza Mandi

Gjykata e Posaçme, ka dënuar më 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës Luiza Mandi, për vepren penale të shpërdorimit...

Shkodër, dhunohet punonjësi i Bashkisë, Ermal Dizdari

Punonjësi i bashkisë së Shkodrës Ermal Dizdari është dhunuar gjatë një konflikti. Ngjarja është shënuar rreth ors 09:00 në lagjen “Salo Halili’. Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës...

“Musine Kokalari” po rilind”, Rama: 100 objekte arsimore përfundojnë këtë vit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në Facebook pamje nga rindërtimi i shkollës 9-vjeçare “Musine Kokalari”, në Tiranë. Gjithashtu Rama shprehet se gati 100 objekte arsimore...

Si ta përballoni të nxehtin e verës pa kondicioner

Vera ka nisur zyrtarisht dhe siç duken parashikimet e motit, temperaturat edhe këtë vit do të jenë përvëluese për miliona njerëz në të gjithë...

19-vjeçarja kallëzon në polici se kërcënohet në rrjete sociale nga persona të panjohur

Një 19-vjeçare nga Bulqiza ka kallëzuar në polici se është kërcënuar në rrjete sociale nga persona të panjohur. Uniformat blu po vijojnë hetimet për identifikimin...

Lajme të tjera

Web TV