“E meritonte të përcillej me duartrokitje”, Dhimitër dhe Roza Anagnosti dalin nga karantina: E bëmë për Rikardin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kufizimet e vendosura për shkak të pandemisë së koronavirusit penguan shumë miq, kolegë dhe dashamirës të Rikard Ljarjas t’i jepnin atij lamtumirën e fundit. E megjithatë kishte edhe nga ata që thyen karantinën, pavarësisht moshës, për t’i dhënë lamtumirën mikut të tyre, i cili ndërroi jetë dje.

Dhimitër dhe Roza Anagnosti ishin sot në banesën e aktorit të madh për ta përshëndetur për herë të fundit.

“E meritonte të përcillej me duartrokitje”, tha aktorja e madhe, Roza Anagnosti për kolegun e saj. “E bëmë për Rikardin”, shtoi ajo teksa gazetarja e News 24 vlerësoi faktin që ata kishin dalë nga karantina edhe pse në një moshë që rrezikohen shumë.

Edhe Dhimitër Anagnosti vlerësoi lart figurën e Rikard Ljarjas, si një ikonë të artit shqiptar.


Të fundit

Fati i Metës në dorën e Kushtetueses/ Gjykata duhet të flasë deri në tre muaj pas shkarkimit nga Kuvendi

Presidenti Ilir meta thotë se nga kjo dere do dale vetëm në korrik të vitit 2022, por socialistët duan...

Sherr me thika në Durrës/ Plagosen dy vëllezërit, njëri shkon në spital në gjendje kritike për jetën

Një sherr me thika ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit. Si pasojë e sherrit, dy vëllezër në këtë qytet janë konfliktuar...

Video që po tërbon qytetarët/ Punonjësit e azilit dhunojnë e tallen me të moshuarën

Një video e bërë virale në Greqi, ku tregohen një grup punonjësish azili të moshuarish që tallen e torturojnë një të moshuar ka shkaktuar...

Si u kap Florenc Çapja në Dubai? Gazetari Artan Hoxha e tregon me detaje: I shkuan në apartament…

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detajet e operacionit të arrestimit të Florenc Çapja në Dubai. “Interpol Abu Dabi arreston Florenc Çapjan, pas nje urdherarresti nderkombetar...

Greg Rama udhëton drejt Portugalisë, bashkohet me tifozët e Manchester City-t para finales në Ligën e Kampionëve

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama, ka udhëtuar ditën e sotme drejt Portugalisë, aty ku do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve,...

Lajme të tjera

Web TV