test

Video/ Rama publikon pamje nga kantieri i aeroportit të Kukësit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama bërë publike një video ku shfaqet kantieri i aeroportit të Kukësit.

Në një postim në  ‘Facebook’, Rama theksoi se për shkak të situatës së krijuar nga pandemia, është bllokuar gara ndërkombëtare e Aeroportit të Vlorës kur mbeteshin edhe 12 nga 60 ditë për marrjen e ofertave.

Kreu i qeverisë theksoi se brenda vitit do të kemi kantier edhe në Vlorë, ku do fillohen punimet për aeroportin atje.

Postimi i Edi Ramës:

? Live nga kantieri i Aeroportit të Kukësit?

*Situata e Pandemisë ka bllokuar garën ndërkombëtare të Aeroportit të Vlorës kur mbeteshin edhe 12 nga 60 ditë për marrjen e ofertave. Sapo të krijohen kushtet për ofertuesit ndërkombëtarë, do të rifillojë me vetëm 12 ditë të mbetura dhe besoj fort që brenda vitit do të jemi në kantier edhe në Vlorë./Fjala.al/

Të fundit

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

“Përballja” Kurti-Vuçiç, ja kur do të jetë rikthimi në Bruksel

Albin Kurti kthehet në Bruksel përballë Aleksandër Vuçiç. Kryeministri i Kosovës do të takohet me presidentin serb më 26 qershor në kuadër të dialogut...

“E di o shpirt që të kam mërzitur…”, thumbon Xhensila Myrtezaj

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku prej kohësh janë në qendër të vëmendjes së medias rozë. Kjo për shkak se dyshja i kanë dhënë...

Digjet Greqia! Më shumë se 300 vatra zjarri brenda 24 orëve të fundit

Greqia po përgatitet për atë që pritet të jetë një sezon i gjatë zjarresh i nxitur nga një qershor i nxehtë pa precedentë, sipas...

Lajme të tjera

Web TV