Ulet numri i të infektuar me Covid-19 në Kosovë, 73 raste të reja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të enjten se ka regjistruar 73 raste pozitive me koronavirus.

Rastet e reja rezultuan nga 225 mostra të testuara.

Numri më i madh i tyre u shënua në Komunën e Prishtinës, 44 raste, pataj në Komunën e Lipjanit 7 raste, në Komunën e Ferizajt 5 raste, në Komunën e Vushtrrisë 5 raste, në Komunën e Fushë Kosovës 3 raste, në Komunën e Obiliqit 3 raste, në Komunën e Skënderajt 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Istog, Klinë, Pejë dhe Podujevë.

IKSHPK-ja po ashtu njoftoi se të enjten janë shëruar 63 pacientë nga koronavirusi.

Me shifrat e fundit, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kosovë shkon në 3,064.

Prej tyre, 55 pacientë kanë vdekur dhe 1,707 janë shëruar.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV