Të gjithë janë asimptomatikë, Durrësi konfirmon 15 raste të reja me virus

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Qyteti i Durrësit ka shënuar 15 raste të reja me koronavirus. Sipas informacioneve, të infektuarit nuk kanë simptoma të virusit, pasi të gjithë janë asimptomatikë.

Mungesa e simptomave ka bërë që në mënyrë të pavetëdijshme personat e infektuar ta përçojnë virusin tek njerëz të tjerë, me të cilët kanë pasur kontakt.

Sipas shërbimit epidemiologjik, një pjesë e mirë janë raste kontakti, ndërsa të tjerët nuk dihet se ku janë infektuar.

Kujtojmë se ditën e djeshme Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga testimet e kryera 24 orët e fundit në vendin tonë u konfirmuan 79 raste të reja me Covid-19./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Njihuni me dy shtetet e vetme në botë që nuk shesin Coca-Cola

Koreja e Veriut dhe Kuba janë vendet e vetme që nuk mund të blini Coca-Cola. Sipas “BBC”, arsyeja është...

Kreu i OBSH: Mos hiqni dorë nga gjimnastika as në karantinë

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Tedros Adhanom këshillon qytetarët të mos neglizhojnë aktivitetin fizik teksa bota përballet me pandeminë e koronavirusit. Ai tha gjatë...

Pas takimit me mjekët, Meta i drejtohet Ministrisë së Shëndetësisë me 11 propozime

Pas takimit me një grup mjekësh disa ditë më parë, Presidenti Ilir Meta i është drejtuar Ministrisë së Shëndetësisë me 11 propozime për përballimin e situatës...

Incenerator për hapësirën: ESA nënshkruan marrëveshjen me vlerë 86 milionë euro

Agjencia Hapësinore Eurpiane (ESA) do të shpenzojë miliona euro për të nisur pastrimin e mbetjeve hapësinore. Mijëra satelitë të shkatërruar po qarkullojnë ende rreth Tokës,...

Safet Gjici kërkon falje për heqjen e titullit ‘Nderi i Kukësit’ për Veton Surroin

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka reaguar pas heqjes së titullit "Nderi i Qarkut Kukës" politikanit kosovar Veton Surroi. Pas diferencimit të kryeministrit...

Lajme të tjera

Web TV