Në vetëm 2 javë mësim, SHBA tronditet nga numri alarmant i 1.000 studentëve që rezultojnë pozitiv

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Universiteti i Alabama në Birmingham (UAB) ka konfirmuar 157 raste në mesin e studentëve këtë vit.

Në Universitetin Alabama, në SHBA ka nisur mësimi nëpër shkolla prej gati dy javësh.

Më shumë se 1.000 studentë në Universitetin e Alabama kanë rezultuar pozitivë për Covid-19 që nga momenti kur ka nisur mësimi e deri  tani.

Për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së koronavirusit, Presidenti i universitetit Stuart Bell, i kërkoi komunitetit që të mbajnë maska dhe të respektojnë distancën sociale, brenda dhe jashtë kampusit.

“Në këtë kohë kritike, ne duhet të jemi të bashkuar dhe të përkushtuar plotësisht në luftën tonë kundër COVID-19. Unë besoj se do të jemi të suksesshëm këtë semestër, dhe të gjithë duam të qëndrojmë në kampus gjatë gjithë kësaj vjeshte, por ne mund ta bëjmë këtë vetëm me ndihmën tuaj të përditshme.”

Kujtojmë se SHBA vazhdon të ketë një numër të lartë të infektuarish me Covid-19 dhe masat anti-covid vazhdojnë të respektohen me rigorozitet. Ru. Do/ Fjala

Të fundit

E tmerrshme/ Automjeti ngre në ajër 62-vjeçarin në Kamëz dhe zhduket pa lënë gjurmë, thirrja e djalit të viktimës (Video)

Mbrëmë në orën 8 pa 20 të darkës në bulevardin Donald Trump, të Kamzës ndodhi një aksident automobilistik. 62-vjeçari, Ibra...

Të shtëna me armë zjarri në rrugën “5 Maji”, qëllohet drejt një automjeti (Emri)

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak minuta më parë në Tiranë. Policia njofton se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të...

‘Ma punuan, më vranë shpirtërisht’/ Halim Kosova zbardh mesazhet me Bashën dhe tregon si e skualifikuan nga Komisioni i Vlerësimit

Doktori i njohur, mjeku gjinekolog Halim Kosova ka bërë një rrëfim jo të zakonshëm sot në “Open”, ku ka treguar për jetën e tij...

Teuta heshtje shtypi para Vllaznisë, mungon Karabeci, por kthehet Kuro

Bregdetarët përballen të mërkurën në Durrës me kryesuesen e renditjes. Të mërkurën luhen të gjitha takimet e javës së 22-të të Kategorisë Superiore, nga...

E trishtë/ Infermieri i njohur ndërron jetë si pasojë e infektimit me covid-19 (Emri+Foto)

Nerim Vaçi nga Mati ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi nuk arriti dot ta fitojë betejën personale me Covid-19. Mësohet se Vaçi është i...

Lajme të tjera

Web TV