Transportonin drejt vendeve të BE-së 16 emigrantë të paligjshëm, në pranga 26 vjeçari dhe bashkëpunëtori i tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia ka arrestuar një 26-vjeçar pasi po transportonte 16 emigrantë të paligjshëm drejt vendeve të BE-së.

Në kuadër të operacionit “Perimetri” policia ka bërë të mundur arrestimin e 26 vjeçarit me iniciale E.Sh. banues në Tiranë dhe një tjetër shtetasi E. L., 27 vjeç, i cilësuar si bashkëpunëtor në trafikimin e paligjëm të emigrantëve.

Shërbimet e policisë kanë bërë të mundur arrestimin e këtyre shtetasve në aksin rrugor Bilisht-Korçë, në afërsi të fshatit Cangonj, duke transportuar me mjetin furgon tip “Citroen” që e drejtonte pa leje drejtimi 16 emigrantë të paligjshëm të cilëve kundrejt fitimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijv. kryer në bashkëpunim” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Do të dal në zgjedhje me partinë time

Një deklaratë befasuese është bërë sot në një program televiziv nga avokati Spartak Ngjela ku u shpreh se në...

VIDEO/ Inter triumfon ndaj Genoas, Kristjan Asllani gjen golin e parë me zikaltërit

Inter siguron fitoren e 12-të në 12-të ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet, ndërsa mori tri pikët në ndeshjen ndaj Genoa-s në “San Siro”. Sfida...

NATO nuk mund të ruajë Shqipërinë dhe Kosovën nga shqiptarët antiperëndimorë

Nga Mero Baze, Kur u ndërtua baza ushtarake e Kuçovës, që sot u bë bazë e NATO, qyteti quhej Qyteti “Stalin”. E ndërtuar një vit...

Fansi i Marilyn Monroe bën ‘çmendurinë e pazakontë’ pas vdekjes së ikonës së bukurisë

Një fans i vjetër e Marilyn Monroe po shpenzon mijëra paratë e tij për të bërë fushatë për Akademinë për t’i ofruar asaj një...

Hapja e bazës ajrore të NATO-s në Shqipëri merr vëmendjen e Reuters dhe Associated Press

Hapja e bazës ajrore të NATO-s ditën e sotme në Kuçovë ka marrë vëmendjen e mediave më të mëdha ndërkombëtare Reuters dhe Associated Press. Fakti që kjo bazë...

Lajme të tjera

Web TV