U gjendën 250 m larg parcelës me kanabis/ “Fjala” zbardh 15 faktet që çuan në ekzekutimin e dy të rinjve -VIDEO

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kultivimi i kanabisit në zonat malore është një ndër fenomenet më shqetësuese për shoqërinë tonë, pasi sjell mjaft konflikte mes kultivuesve, konflikte të cilat shoqërohen edhe viktima, sikundër është edhe ekzekutimi i dy të rinjve Vison Çutaj dhe Klement Pepaj.

Dy të rinjtë u ekzekutuan nga kushëriri i tyre, pasi ata e kanë dhunuar atë meqë e akuzonin se u kishte vjedhur një sasi prej 50 kg kanabisi. Gazeta “Fjala”, në numrin e sotëm, publikon në mënyrë të përmbledhur këtë ngjarje të rëndë, duke renditur 15 fakte që çuan në ekzekutimin e dy të rinjve.

 1. Klement Pepaj, Vilson Çutaj, dhe Danjel Pepaj humbën kontaktet me familjet e tyre pasditen e 3 tetorit.
 2. Pasditen e së shtunës, vëllai i njërit prej viktimave, Oslon Çutaj, bëri kallëzim se prej orës 15:00 kishte humbur çdo kontakt me vëllain e tij, Vilson Çutaj, dhe dy kushërinjtë Klement Pepaj dhe Danjel Pepaj.
 3. Policia dhe Prokuroria e Shkodrës ngritën menjëherë një grup hetimor për zbardhjen e kësaj ngjarjeje, ku nga dëshmitë e marra nga vëllai i njërit prej të zhdukurve dhe banorëve të fshatit u ngritën dyshime se dy nga tre të zhdukurit mund të ishin ekzekutuar.
 4. Vjedhja e një sasie prej 50 kg kanabis dyshohet se është bërë shkak që të rinjtë të jenë konfliktuar mes tyre.
 5. Klement Pepaj dhe Vilson Çutaj dhunuan e rrahën Danjel Pepajn, pasi e akuzonin se ai u kishte vjedhur kanabis nga parcela që ata kishin mbjellë.
 6. Pas dhunës që këta persona ushtruan ndaj 25-vjeçarit, ai pranoi se ishte personi që u kishte vjedhur hashashin dhe u premtoi se do t’ua kthente.
 7. Danjel Pepaj u ka kërkuar Klement Pepajt dhe Vilson Çutajt takim për t’u sqaruar dhe për t’u dorëzuar mallin e vjedhur.
 8. Dy të rinjtë kanë shkuar në takim. Ata janë dërguar në malin Krastë nga vëllai i Vilson Çutajt, Olsoni, i cili i ka pritur në një lokal në zonë, disa kilometra larg vendit ku të rinjtë kishin lënë takim.
 9. Pas takimit me kushërinjtë, Danjel Pepaj i ka qëlluar me breshëri kallashnikovi dy të afërmit e tij, duke i lënë të vdekur në vend.
 10. Pas katër ditë kërkimesh trupat e dy të rinjve u gjetën pasditen e djeshme, të mbuluar me shkurre, në një nga malet e Kastratit, në Malësi të Madhe, pranë fshatit Virth.
 11. Ata u gjendën 250 m larg një parcele kanabisi, parcelë e cila dyshohet se është mbjellë nga dy viktimat.
 12. Policia e asgjësoi parcelën me djegie.
 13. Autori i dyshuar i vrasjes së dyfishtë, pasi kreu krimin, mendohet se ka kaluar kufirin ilegalisht dhe fshihet në Mal të Zi.
 14. Prokuroria dhe Policia e Shkodrës e kanë shpallur në kërkim ndërkombëtar Danjel Pepajn, si autor të dyshuar të vrasjes së dyfishtë.
 15. Forca të shumta të FNSH-së blindojnë fshatin Virth, pasi i tremben përplasjes mes familjeve Pepaj dhe Çutaj, ngaqë ato banojnë pranë njëra-tjetrës. /Ra.My.Fjala.al/
Lexo edhe :  Tre punonjës me Covid, mbyllet Gjykata e Elbasanit, pezullohen seancat gjyqësore

 

Të fundit

Lufta Armeni-Azerbajxhan/Presidenti armen thirrje: Largoni Turqinë nga konflikti

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin e shkëputur vazhdon pavarësisht se deri tani janë firmosur dy marrëveshje armëpushimi. Këto...

Aksident me vdekje, para false, drogë dhe vjedhje, 11 të arrestuar

Policia e Tiranës ka arrestuar 11 persona për vepra të ndryshme penale gjatë 24 orëve të fundit. Raportohet se pesë të rinj janë arrestuar...

Ish-deputetja serbe: Çdo shqiptar duhet të krenohet me Dua Lipën

Ish-deputetja serbe, Rada Trajković është shprehur se çdokush nga Kosova, serb apo shqiptarë, duhet të ndihet krenar për suksesin e arritur nga këngëtarja me...

Konflikti Greqi-Turqi/ Denidas: Të shkohet në tërheqjen e unionit doganor

Ministri i Jashtëm grek, gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Rama ditën e sotme, ka zbuluar letrën që i ka dërguar Komisionerit për Zgjerim,...

Skënder Brataj shpreh keqardhjen për ndarjen nga jeta të mjekut Astrit Haziri

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka shprehur keqardhjen për ndarjen nga jeta të mjekut Astrit Haziri. Nëpërmjet një postimi në facebook Brataj është shprehur...

Lajme të tjera

Web TV