Zbardhen detaje nga skema e mashtrimit, Tire Alldervishi hiqej si tezja e pacientes me Covid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sanitarja e ‘Shefqet Ndroqit’ që u hoq si infermiere dhe i mori vajzës së një pacienteje me COVID, e cila më pas humbi jetën, 800 mijë lekë ka dalë sot para gjykatës për masën e sigurisë.

Gjykata pranoi kërkesën e Prokurorisë dhe vendosi ‘arrest me burg’ për Alldervishin për akuzën ‘mashtrim me pasoja të rënda’.

Prokurori i çështjes, Bledar Valikaj, ka deklaruar në seancë se po zhvillohen hetime nëse kemi të bëjmë një skemë zhvatje ndaj të sëmurëve me COVID-19. Duke dhënë detaje ai është shprehur se Alldervishi ka kërkuar fillimisht 2 mijë lek vetëm për të futur telefonin.

Tirja i jepte kallëzueses edhe një listë me ilaçe që duhet të blinte për kurimin e së ëmës. Ajo në momente të caktuara ka kërkuar edhe 7 mijë lek, madje i cilësonte pak.

Në funksion të hetimeve, prokurori bëri me dije se do të sekuestrohen në vijim kartelat shëndetësore tek “Shefqet Ndroqi”.

Ndërkohë, të tjera detaje janë mësuar nga mënyra se si mashtronte Tire Alldervishi, që u prezantua si infermiere dhe i mori vajzës së një pacienteje në COVID-2 800 mijë lekë.

Burime për “Report Tv” nga spitali thonë se sanitarja Alldervishi është paraqitur tek personeli i sanatoriumit sikur e kishte teze pacienten, e cila fatkeqësisht humbi jetën./Fjala.al

Të fundit

Burrin e ka në burg, gruaja në lidhje të fshehtë me një të ri/ E gjen belaja

Një grua që e ka burrin në burg dhe që ra në dashuri me një djalë beqar, ka kërkuar...

Aeroporti i Rinasit, Balla: Ulim çmimin e biletës dhe 99 mln dollarë investime! Basha besoj do jetë i kënaqur…

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka folur në Kuvend për projektligjin që është sot në rendit e ditës së Kuvendit për marrëveshjen...

5 mënyrat për t’u mbrojtur nga Covid

Ditët e fundit në Shqipëri ka pasur rritje të ndjeshme të numrit të personave të infektuar nga Covid-19. Për disa ditë me radhë numri...

Trendi i infektimeve ne rritje, Manastirliu: Dyshime se variantet e reja të COVID kanë ardhur në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se ka dyshime që variantet e reja të COVID kanë mbërritur në SHqipëri dhe për...

E rëndë/ Burri vret këngëtaren e njohur

Këngëtarja italiane Piera Napoli është vrarë barbarisht nga bashkëshorti i saj në shtëpinë e tyre në Palermo. Trupi i pajetë i 32-vjeçares është gjetur në...

Lajme të tjera

Web TV