E përplasi makina/ Ndërron jetë 62-vjeçari në Divjakë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar në aksin rrugor Çermë-Divjakë.

Policia njofton se një mjet “Audi” është përplasur me një motoçikletë, duke lënë të plagosur rëndë drejtuesin e mjetit të fundit L. M., 62 vjeç, banues në Sulzotaj, Divjakë.

62-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital por pas pak çastesh ndërroi jetë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit. Ndërsa ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e automjetit.

Njoftimi i Policisë:

Sot rreth orës 12:50, në aksin rrugor Çermë-Divjakë, shtetasi B. L., 64 vjeç, banues në Çermë, Divjakë, duke drejtuar automjetin tip “Audi” është përplasur me motoçikletën me drejtues shtetasin M. M., 31 vjeç, banues në Divjakë.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i motoçikletës i cili ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Lushnjes.

Eshtë shoqëruar në Komisariat drejtuesi i automjetit, shtetasi B. L., dhe po kryhen veprimet procedurale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Të fundit

Vdiqën ose pësuan dëmtime serioze/ Ish-presidenti del para gjyqit, sterilizoi mijëra gra me forcë

Ish-Presidenti peruan Alberto Fujimori po gjykohet për rolin e tij në një program qeveritar të viteve 1990 në të...

Adoleshenti i merr jetën nënës 32-vjeçare, e qëlloi me 6 plumba pas darkës me mikeshën e saj

Një adoleshent 14 vjeç është akuzuar për vrasjen e një nënë të re 32-vjeçare teksa ajo po shkonte në shtëpi. Pamela Cabriales ishte në një...

“Më vjen keq për përçmimin dhe përgjegjësinë”/ Brataj: Po na shajnë me libër shtëpie…

Kreu i urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë një reagim në rrjetet sociale, ku u përgjigjet disa nga pyetjeve në drejtim të bluzave të...

Pesë muaj pas bebit të 5, dyshja e njohur bëhen me një fëmijë tjetër

Familjes së Alec dhe Hilaria Baldwin i është bashkuar një tjetër bebush, pesë muaj pasi erdhi në jetë djali i tyre Eduardo “Edu” Pao...

Rikthimi i fushës së “Air Albania”/ Tomorri: Optimist se do të jetë gati për eleminatioret e 2022

Punimet për rikthimin e fushës së stadiumit “Air Albania” po vijojnë intensivisht gjatë muajve të fundit, ndërkohë që së fundmi kemi hyrë në një...

Lajme të tjera

Web TV