Trishtuese/ Covid i pamëshirshëm, u merr jetën nënë e bijë tek “Shefqet Ndroqi”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Si pasojë e infektimit me koronavirus, nënë e bijë nga qyteti i Librazhdit kanë ndërruar jetë brenda 4 orëve.

Sipas informacioneve për mediat, Safete Leka 93 vjeç dhe Vera Hysa 71 vjeç kanë humbur betejën me Covid-19 në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’.

Mësohet se 93-vjeçarja jetonte në shtëpi me Verën dhe bashkëshortin e saj. Vera Hysa ka qenë specialiste në  ish-bazën e Bujqësisë Librazhd.

Fillimisht ka ndërruar jetë 93-vjeçarja dhe pas katër orësh është ndarë nga jeta edhe vajza e saj.

Të fundit

Surpriza/ Rama takon Lulzim Bashën në kantierin në Shijak: Nuk flenë të gjithë gjumë, ka dhe që punojnë

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Shijak ku ka inspektuar punimet për rindërtimin dhe në kantierin...

E rëndë/ 62-vjeçari shqiptar i tregon organet gjenitale të miturit në mes të parkut

Një 62-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi akuzohet për ngacmim seksual ndaj të miturve. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Charilaou në Selanik,...

‘ Gati për 3 muaj’/ Ndryshimi rrënjësor vetëm në 21 ditë për ndërtimin e Spitalit të Fierit

Objektivi është që spitali rajonal i Fierit të jetë gati brenda 3 muajve dhe për realizimin e këtij angazhimi nga Qeveria turke po punohet...

Këngëtarja Elvana Gjata feston sot ditëlindjen, nuk do ta besoni moshën

Këngëtarja Elvana Gjata feston ditëlindjen gjatë ditës së sotme. Ajo mbush plot 34 vjeç, pasi këngëtarja e njohur ka lindur më 3 shkurt të vitit...

Katër vite pa kolosin e letrave shqipe / Veliaj: Së shpejti shtëpi muze për Dritëro Agollin

Dritëro Agolli, kolosi i letrave shqipe mbylli sytë më 3 shkurt 2017 në moshën 86-vjeçare. Shkrimtar, publicist, gazetar dhe politikan që ka lënë pas...

Lajme të tjera

Web TV