“E vrava unë!”/ 17-vjeçarja rrëfen krimin që kishte kryer në sy të nënës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 17-vjeçare ka rrëfyer se është ajo autorja e vrasjes së një 45-vjeçari në Bari, Itali. Vajza, e shoqëruar nga nëna e saj dhe në prani të avokatit, i tha prokurorit për të mitur se ajo kishte goditur me thikë burrin gjatë një konflikti në rrugë që u zhvillua mbrëmjen e së enjtes në rrethin Libertà, të Bari.

Adoleshentja fillimisht u mor si dëshmitare e ngjarjes, ndërsa pasi bëri deklaratën se ishte ajo autorja, u mor në pyetje si e dyshuar.

“Ai donte të më vriste mua dhe nënën time dhe unë duhej të mbrohesha”, tha 17-vjeçarja mes lotëve. Ajo ishte plagosur në fytyrë dhe, si reagim kishte goditur me thikën që kishte me vete 45-vjeçarin.


Të fundit

28 hetuesit e BKH marrin zyrtarisht detyrën javën e ardhshme/ SHBA: Do të çojnë përpara Reformën në Drejtësi

28 kandidatët për hetues të BKH kanë përfunduar me sukses muajin e parë të trajnimit bazë dhe duke filluar...

Sulm në shkollë, nxënësja e klasës së gjashtë qëllon tre vetë në SHBA

Episodi më i fundit i të shtënave që trondit SHBA-në, ka në qendër të tij një 12 vjeçare. Vajza e klasës kishte marrë me vete...

Detaje horror nga ngjarja në Elbasan/ Pasi e qëlloi me automatik, ish-polici tentoi t’i priste kokën të gruas

Të tjera detaje dalin në dritë nga krimi i rëndë në Elbasan, ku një ish-polic vrau me kallashnikov gruan e tij. Ngjarja ndodhi pranë Gjykatës...

“T’i heqim turpin Shqipërisë”/ Balla: Shkarkimi i Metës detyrim moral dhe kushtetues i mazhorancës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij në nga foltorja e Parlamentit e cilësoi si detyrim moral dhe...

Ndihmuan skafistin të arratisej, arrest me burg për 5 rojet bregdetare në Vlorë

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën ‘arrest me burg’ për pesë efektivët e forcës detare, të cilët u arrestuan nën akuzë e shpërdorimit të...

Lajme të tjera

Web TV