Paratë u fshehën në një pusetë, si arriti policia që të identifikojë grabitësit dhe të arrestojë 22-vjeçarin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja janë zbuluar nga arrestimi i njërit prej 3 autorëve të grabitjes së 3 milionë lekëve të reja në një pike valute në rrugën e Kavajës.

Bëhet me dije se 22-vjeçari i arrestuar, Roni Spaho ishte vënë në pranga nga policia po atë ditë, por kjo gjë u mbajt e fshehur nga autoritetet me qëllim identifikimin e dy personave të tjerë të përfshirë në grabitje.

Menjëherë pas grabitjes, policia kishte bërë të mundur identifikimin e vendodhjes së parave, të cilat ishin fshehur nga dy grabitësit me motor në një pusetë. Pas kësaj, policia nuk i sekuestroi paratë, por priti deri në momentin që dikush të shfaqej aty për ato.

Ashtu sic edhe pritej, Spaho u shfaq në vendin e parave për t’i marrë ato dhe menjëherë u ndoq dhe u vu në pranga nga policët civilë që ndodheshin aty.

Pas arrestimit të 22-vjeçarit, policia priti komunikimin mes tyre për të identifikuar dy personat me motor dhe pas kësaj, ajo njoftoi arrestimin e Spahos dhe shpalljen në kërkim të dy të tjerve.

Ndërkohë policia ka sekuestruar shumën monetare të vjedhur, ndërsa materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë” kryer në bashkëpunim.


Të fundit

Sherr në Tiranë, plagoset me thikë 37-vjeçari

Një 37-vjeçar është plagosur me thikë paraditen e sotme në zonën e Astirit në Tiranë. Policia njofton se ngjarja...

Rama viziton Hungarinë dhe Bullgarinë, në fokus negociatat dhe integrimi europian

Kryeministri Rama do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Budapest ku do të takohet me liderët e shtetit hungarez. Mësohet se pas Hungarisë, Rama...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi/ Një nga autorët foli shqip, gjenden shenja ADN-je

Të tjera detaje zbulohen nga krimi që tronditi Greqinë, vrasja e nënës së re. Policia greke ka bërë të ditur se piloti dhe specialistë...

Nis operacioni për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdet

Inspektorati Kombëtar për Mbrotjen e Territorit ka njoftuar  sot nisjen e operacionit të shembjes së ndërtimeve pa leje në bregdet. Kësisoj, aksioni nis sot...

U vra nga vëllai, kjo është 58-vjeçarja që erdhi për pushime nga Gjermania

Diana Vukaj, 58-vjeçarja që u ekzekutua me armë zjarri nga i vëllai në banesën e saj në Shkodër kishte ardhur nga Këlni i Gjermanisë...

Lajme të tjera

Web TV