Pamjet që po bëjnë xhiron e botës, foshnja 5-muajsh nxirret i gjallë nga rrënojat në Gaza (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një vogëlush 5-muajsh është nxjerrë i gjallë nga rrënojat pas një sulmi ajror nga Izraeli brenda një kampi refugjatësh në Gaza, i cili vrau 10 anëtarë të familjes së tij.

Fotografitë tronditëse tregojnë infermieret që mbajnë djalin, i cili u raportua se ishte gjetur pranë trupit të nënës së tij të ndjerë.

Tensionet në Lindjen e Mesme nuk kanë të ndalur dhe sipas autoriteteve vendase, bilanci i viktimave në Gaza ka shkuar në 126, mes të cilëve 31 janë fëmijë.

Ushtria e Izraelit ka njoftuar se ka bombarduar nga ajri “zyrën operative” të Hamasit, ndërsa Gaza ka rinisur mëngjesin e sotëm hedhjen e raketave drejt jugut të Izraelit, në veçanti në qytetet Ashkelon dhe Ashdod. Sipas Izraelit, shumica e raketave janë kapur nga sistemi Iron Dome (Kupola e Hekurt).


Të fundit

Ukraina akuzon Rusinë për sulm kibernetik, sistemet kompjuterike të infektuara me viruse

Ukraina tha të dielën se Rusia qëndron pas një sulmi kibernetik që goditi faqet e internetit të qeverisë së...

Ministrja gjermane e Evropës bën vizitën e parë në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut, zbardhet agjenda

Ministrja gjermane e Evropës, Anna Lührmann, viziton për herë të parë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Siç bëhet e ditur nga një njoftim të...

Përfundon referendumi në Serbi, Presidenca e Kosovës: Kontribuuam në stabilitetin rajonal

Shefi i kabinetit të Presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka reaguar pas përfundimit të referendumit të Serbisë. Ai është shprehur se përkundër kërcënimeve nga...

Aksidenti i ndërpreu në mes rrugën për në shtëpi, fjalët e fundit të të riut shqiptar

Liridon Mustafa i riu shqiptar nga Kosova që ndërroi jetë ditën e sotme në aksident në Hungari kishte postuar në rrjetet sociale disa orë...

“Futi shokët për të më ngacmuar”/ Antonela rrëfen takimin me Balotelin

Antonela Berisha ka rrëfyer këtë të dielë ndërsa ishte e ftuar në E diell se është ngacmuar nga Mario Baloteli. Ajo tha se janë takuar...

Lajme të tjera

Web TV