“Vaksinat janë software që marrin informacion, Fauci një djall”/ Twitter “fshin” shkrimtaren amerikane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shkrimtarja amerikane Naomi Wolf është pezulluar nga Twitter pasi ka përhapur dezinformimin në lidhje me vaksinat.

Wolf, e njohur për librin e saj të vlerësuar si pjesë e rrymës së tretë feministe “The Myth Beauty”, postoi një gamë të gjerë teorish të pabazuara në lidhje me vaksinat.

Një cicërimë pretendonte se vaksinat ishin një “platformë softuerësh që mund të marrin e japin informacione”, njësoj si kompjuterat.

Ajo gjithashtu krahasoi Dr Anthony Fauci, këshilltarin më të lartë Covid në SHBA me Djallin dhe komentet u bënë për më shumë se 140,000 ndjekës të saj.

Kohët e fundit, ajo shkroi në Twitter se urina dhe feçet e njerëzve që kishin marrë vaksinën kishin nevojë të ndaheshin nga furnizimet e përgjithshme të ujërave të zeza dhe duhen bërë teste për të matur ndikimin e saj tek njerëzit e pavaksinuar përmes ujit të pijshëm.

Pezullimi i saj është mirëpritur nga shumë në platformë.

Profesori Gavin Yamey shkroi në Twitter se ishte i kënaqur, duke shtuar se “Dr Wolf bën shitje të pakuptimta të tmerrshme, të rrezikshme anti-vaksinë”.

Por disa kanë shprehur shqetësimin se pezullimi i saj po mbyste fjalën e lirë. Në 2019, botuesi amerikan i një libri të Naomi Wolf anuloi botimin e tij pasi u ngritën shqetësime për saktësinë.

Gjatë një interviste në radio BBC, doli në dritë se autorja kishte keqkuptuar termat kryesorë ligjorë anglezë të shekullit 19.


Të fundit

“Vaksinat janë software që marrin informacion, Fauci një djall”/ Twitter “fshin” shkrimtaren amerikane

Shkrimtarja amerikane Naomi Wolf është pezulluar nga Twitter pasi ka përhapur dezinformimin në lidhje me vaksinat. Wolf, e njohur për...

Gjermania goditet nga stuhia e fortë, vdes një punëtor dhe një fëmijë lëndohet rëndë

Shumë pjesë të Gjermanisë u goditën nga një stuhi me shi të fortë dhe bubullima gjatë fundjavës, në të cilën një person humbi jetën...

U raportuan të humbur në Theth, policia gjen 2 turistët polakë

2 turistë polakë për të cilët u raportua se kanë humbur rrugën në Theth, janë gjetur nga policia. Turistja 35 vjeçare ishte rrëzuar gjatë...

Donte të gjuante qenin me pistoletë, nëna qëllon aksidentalisht djalin (Video)

Një nënë nga Hjustoni i Teksasit, ka qëlluar aksidentalisht djalin e saj 5 vjeç, ndërsa po tentonte të qëllonte mbi një qen, që kishte...

“Hiqni fjalën ‘nënë’”/ Grupi LGBTQ kërkon zëvendësimin e saj me fjalën ‘prind që lind fëmijën’

Grupi LGBTQ, ‘Stonewall’ ka këshilluar departamentet qeveritare dhe kompanitë që të shkëmbejnë fjalën ‘nënë’ me fjalën asnjanëse ‘prindi që ka lindur fëmijën’. Korporata të shumta,...

Lajme të tjera

Web TV