E pushoi nga puna, i moshuari nxjerr pistoletën dhe vret shefin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 86-vjeçar në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës vrau shefin e tij, pasi mësoi se do të largohej nga puna.

Felix Barbera nxori pistoletën dhe qëlloi ndaj shefit kur nuk iu pranua kërkesa që të vazhdonte punën edhe një vit tjetër në fabrikën e sheqerit, ku kishte punuar për 31 vite.

I moshuari u arrestua në vendngjarje dhe akuzohet për vrasje. Të shtunën do të dalë përpara gjykatës.


Të fundit

E pushoi nga puna, i moshuari nxjerr pistoletën dhe vret shefin

Një 86-vjeçar në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës vrau shefin e tij, pasi mësoi se do të...

“Fajtor për pedofili dhe u shpall non grata”/ Anglezi bën kërkesën e pazakontë në Gjykatën e Tiranës

Pasi u largua nga Shqipëria, Devid Brawn kërkon në Gjykatën e Tiranës pasaportën e skaduar, paratë e sekuestruara gjatë asaj kohe dhe laptopin. Padia...

Inteligjenca artificiale dallon depresionin edhe te zëri

MERILEND, 10 qershor /ATSH-ANSA/ – Prezantohet softueri i bazuar në inteligjencën artificiale i cili “dëgjon” depresionin në zërat e njerëzve duke i lejuar ata...

Rrëfimi tronditës i vajzës së përdhunuar në moshën 12-vjeçare: Shoqëria më quajti “të përdalë”

Një rrëfim tronditës vjen nga një 12-vjeçare e abuzuar seksualisht, në emisionin “Me Zemër të Hapur”, në News24. Vajza, që sot është 19 vjeçe,...

Po shkarkonte produktet ushqimore, furgoni përplas për vdekje të moshuarin në Tiranë

Një aksident ka ndodhur në lulishten ‘’Artan Lenja’’ në Tiranë teksa një i moshuar ka ndërruar jetë. Furgoni i mallrave ishte duke shkarkuar produkte ushqimore,...

Lajme të tjera

Web TV