Kapiteni i anijes që transportoi pilotin nga memoriali i Caroline: Vrasësi qeshte si të ishte në udhëtim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kapiteni i anijes që transportoi pilotin Babis Anagnostopulos nga vendi ku mbahej përkujtimorja për të shoqen në GADA ku ai rrëfeu vrasjen para hetuesve ka treguar si reagonte ai gjatë rrugës.

“Nuk kam parë aktor më të mirë. Ai po buzëqeshte si të ishte duke bërë shëtitje në det”, deklaroi ai.

Dimitris Anthimos tha se nuk ishin njoftuar për të nxjerrë njerëzit në xhiro por për një operacion policor të fshehtë dhe të mirëorganizuar. Ai dhe anëtarët e tjerë të bordit nuk e dinin as emrin e personit që do transportonin.

Ata e kuptuan që ishte burri i Caroline. Fillimisht policia kishte menduar transportimin e tij me helikopter ndërsa më pas e shmangën këtë opsion për shkak se donin ta linin atë të fluturonte me një mjet që e njeh me sy mbyllur.


Të fundit

Kapiteni i anijes që transportoi pilotin nga memoriali i Caroline: Vrasësi qeshte si të ishte në udhëtim

Kapiteni i anijes që transportoi pilotin Babis Anagnostopulos nga vendi ku mbahej përkujtimorja për të shoqen në GADA ku...

E rrahën barbarisht me shkopa bejsbolli, ky është shqiptari që humbi jetën tragjikisht në Itali

Atilio Ndreca, 23 vjeç nga fshati Spiten i Lezhës është masakruar me shkop bejsbolli nga një grup personash në Itali dhe ka ndërruar jetë...

Aksident i trefishtë në mes të Fierit, dy persona të plagosur, dërgohen me urgjencë në spital

Një aksident automobilistik është regjistruar pasditen e kësaj të diele në Fier. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në rrugën kryesore të qytetin, në lagjen “Konferenca...

Rastësia e çerekfinaleve të Euro 2020, kush luajti me fanellat e bardha, fitoi dhe kaloi në gjysmëfinale

Euro 2020 është cilësuar nga të gjithë si Europiani i çudirave. Të shumta kanë qenë rekordet e vendosura në kompeticionin madhështor të këtij viti,...

Aksident në Lushnje, motori me dy të rinjtë del nga rruga

Një aksident është regjistruar këtë pasdite në fshatin Kamçisht të Lushnjës. Raportohet se dy të rinj, ishin duke udhëtuar me një motomjet, ku drejtuesi, i...

Lajme të tjera

Web TV