Refuzoi 8 milion € nga Milani, Gigio Donaruma do të përfitojë më pak me PSG-në

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një lajm i bujshëm po qarkullon për ish-portierin e Milanit, Xhanluixhi Donaruma. Sipas asaj që raporton prestigjiozja franceze “L’Equipe”, portieri i cili u shpall kampion Europe me Italinë në EURO 2020, do të përfitojë tek PSG pagë më të ulët se sa i kishte kërkuar Milanit.

Sipas prestigjiozes franceze, ai do të përfitojë 7 milionë euro neto nga 8 milionë euro që i kishte kërkuar Milanit për rinovimin e kontratës.

Të paktën për momentin Donaruma do të përfitojë më pak se Kejlor Navas, i cili ishte portieri titullar i parizienëve në sezonet e fundit dhe i cili vetëm disa muaj më parë rinovoi deri në 2024 për 12 milionë euro, rreth 8,2 milionë euro neto falë ndihmës fiskale nga i cili përfiton si rezident i ri në Francë, diçka që italiani nuk mund ta bëjë akoma.


Të fundit

Refuzoi 8 milion € nga Milani, Gigio Donaruma do të përfitojë më pak me PSG-në

Një lajm i bujshëm po qarkullon për ish-portierin e Milanit, Xhanluixhi Donaruma. Sipas asaj që raporton prestigjiozja franceze “L’Equipe”,...

Distria Krasniqi flet nga Tokio me medaljen e artë në qafë: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Kampionja olimpike, Distria Krasniqi, pasi u stolis me medaljen e artë, tha se fitoren ia dedikon Kosovës, trajnerit, ekipit dhe familjes së saj. “Fitoren ia...

Manastirliu: Test i shpejtë dhe vaksinim në qendrat shëndetësore verore

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar qendrën e plazhit të vjetër në Durrës, një nga 29 qendrat shëndetësore verore të...

Biznesmeni Elton Ilirjani: Shyqyr zotit nuk do të shkoj më me meshkuj shqiptarë

Biznesmeni Elton Ilirjani ka folur në emisionin “Zonë e Lirë” për look-un e tij dhe se si ka ndryshuar këto vite, duke theksuar se...

Rama uron xhudisten nga Kosova për triumfin në Lojërat Olimpike: Luaneshë, bravo

Kryeministri Edi Rama uron xhudisten kosovare, Distria Krasniqi, për fitoren e medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Në mesazhin e tij në “Facebook”,...

Lajme të tjera

Web TV