New York paguan 100 dollarë të gjithë qytetarët që vaksinohen kundër Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qyteti i New York-ut do të fillojë të paguajë me 100 dollarë njerëzit që vaksinohen kundër Covid-19, njoftoi të mërkurën kryebashkiaku Bill de Blasio.

Kjo masë do të fillojë që nga e premtja, për këdo që merr dozën e parë të vaksinës Covid-19 në një nga vendet e vaksinimit të qytetit dhe do të paguhet në formën e një karte debiti të parapaguar 100 dollarë.

Qyteti po përballet me raste të reja dhe shtrime në spital sidomos mes personave të pavaksinuar.

Një ditë më parë qendra për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve këshilluan njerëzit dhe të vaksinuarit që të mbajnë sërish maska në ambiente të mbyllura.


Të fundit

Këngëtarja e njohur ‘detyrohet’ t’i paguajë 200 mijë dollarë në muaj bashkëshortit pas divorcit

Këngëtarja e njohur Kelly Clarkson së fundmi ka firmosur divorcin së bashku me ish-bashkëshortin e saj dhe është urdhëruar...

New York paguan 100 dollarë të gjithë qytetarët që vaksinohen kundër Covid-19

Qyteti i New York-ut do të fillojë të paguajë me 100 dollarë njerëzit që vaksinohen kundër Covid-19, njoftoi të mërkurën kryebashkiaku Bill de Blasio. Kjo...

Aksion antidrogë në Portin e Durrësit, kapen 7.25 kg kokainë

Policia njofton zyrtarisht se 7.25 kg kokainë janë gjetur herën e tretë në konteinerët e kompanisë ”Alba Exotic Fruit” në Durrës. Konfirmohet se dhe kjo...

Alesia Bami i vë ‘flakën’ rrjetit në pozat me bikini (Foto)

Moderatorja Alesia Bami përmes postimeve në rrjetet sociale iu ka treguar fansave se pas mbylljes së emisionit ‘E Diell’, ka nisur pushimet verore. Një ditë...

Vrau foshnjën e shoqes së saj duke e hedhur nga dritarja, ja sa vite u dënua 31-vjeçarja

Një gjykatë në Moskë ka dhënë 17 vjet burg për një punonjëse salloni bukurie, e cila hodhi drejt vdekjes nga ballkoni beben e shoqes...

Lajme të tjera

Web TV