Diell dhe rritje e lehtë temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë vendin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 18°C në 31°C dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 32°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 10°C në 24°C dhe në zonat e ulëta nga 12°C në 27°C.


Të fundit

Diell dhe rritje e lehtë temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë...

Rama 3/ 12 gra në kabinet, rikonfirmohen 9 ministra

U pritën ndryshime të mëdha në kabinetin “Rama 3”, por nuk pati emra të rinj që do drejtonin ministritë e rëndësishme. Edhe pse pritje...

Horoskopi për ditën e sotme, 3 shtator 2021

Dashi Ju mund të ndiheni sikur dikush po përpiqet t’ju pengoni para se të filloni. Ndoshta këto pengesa janë të imponuara vetë. Ndoshta ju jeni...

Burri dhunon brutalisht 3 vajzat e reja në Prishtinë (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prishtinë ku një burrë është filmuar duke dhunuar 3 vajza me grushte, shkelma e një shkop. Ngjarja ka...

Lajme të tjera

Web TV