Balla takim me përfaqësues të shqiptarëve të Ukrainës: Qeveria Rama dhe Kuvendi do të vazhdojnë t’i kushtojnë vëmendje diasporës shqiptare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla priti sot në Kuvendin e Shqipërisë një përfaqësi të shqiptarëve të Ukrahinës, të cilët kanë ditur të ruajnë dhe mbrojnë gjuhën, kulturën dhe traditat shqiptare.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se Qeveria Rama dhe Kuvendi i Shqipërisë do të vazhdojnë t’i kushtojnë një vëmendje të veçantë diasporës shqiptare, kudo në botë.

Postimi i Taulant Ballës:

👐🏼🇦🇱 Mikprita sot në Kuvendin e Shqipërisë një përfaqësi të shqiptarëve të Ukrahinës, të cilët kanë ditur të ruajnë dhe mbrojnë gjuhën, kulturën dhe traditat shqiptare. Qeveria Rama dhe Kuvendi i Shqipërisë do të vazhdojnë t’i kushtojnë një vëmendje të veçantë diasporës shqiptare, kudo në botë.

#osamiremeqenshqiptar😍🇦🇱


Të fundit

Harmonia në çiftit, si të ruani të freskët pas kthimit nga pushimet

Ja shpjegimet e psikologut dhe seksologut italian Matteo Merigo Ndonjëherë ndodh. Edhe nëse të gjitha statistikat thonë të kundërtën, duke...

PS ndan postet/ Një grua nënkryetare Kuvendi, kush do jenë kryetarët e komisioneve parlamentare

Partia Socialiste ka caktuar drejtuesit e komisioneve parlamentare për legjislaturën e re, si dhe nënkryetaren e Kuvendit. Mësohet se Ermonela Felaj do jetë nënkryetare e...

Përjashtoi Berishën, Basha deputetëve: Philip Reeker me erdhi në zyrë vetë me këtë kërkesë, s’pranonte asnjë negociatë

Lulzim Basha duket se ka qenë me shpatulla pas murit kur ka marrë vendimin për përjashtimin e Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së. Në mbledhjen...

Dokumenti/ KQZ gati zëvendësimin e Ruçit, Kokës, Markut dhe Çomos! Emrat e rinj që vijnë në Parlament

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është vënë menjëher në lëvizje, pas kërkesës së Komisionit të Verifikimit të Mandateve të Parlamentit për të zëvëndësuar mandatet e...

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo? Ja kush është më i miri sipas matematikës

Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo është pyetja e përjetshme në futbollin modern dhe tani një akademik në Angli i është drejtuar matematikës në përpjekje...

Lajme të tjera

Web TV