Albulena Fight Night “ndez” sheshin Skëndërbej, sjell ndeshje dhe muzikë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Albulena Fight Night është një event i madh që po mbahet sot në sheshin Skëndërbej në Tiranë. Bëhet fjalë për ndeshjen e MUAY THAI ku luftohet pë titullin Europian të MTSA. Për këtë çmim do të ndeshet shqiptari Ervis Bici kundër italianit Abdul Kassimi. Por kjo nuk është e vetmja ndeshje sepse Francesco Maggio do të ndeshet me Davide Anneti, Federico Sanguenieri do jetë kundra Gabriele Cosentinos, Samy El Khador do të ndeshet me Carlos Catagua, Oscar Cambiaghi kundra Eri Lalës, Mohsin Hamdaoui kundra Mirko Gloriosos, Hamza Mokadem kundra Riccardo Santese dhe Federico Agostino do ndeshet me Simone Podestan.

Kjo mbrëmje nuk do të sjellë vetëm ndjeshjen plot emocione por në Albulena Fight Night do të ketë edhe shumë muzikë të mirë. Të ftuarit janë dy këngëtarët e shumë pëlqyer nga publiku: Noizy dhe Dafina Zeqiri. Dhe nuk mbaron me kaq, i ftuar special është edhe Bes Kallaku. Këto personazhe të njohura do të ndezin skenën e Albulena Fight Night bashkë me DJ Crax dhe Dj Geek.

Përveç argëtimit, Albulena Fight Night ka edhe një mision shumë të rëndësishëm dhe human sepse paratë e biletave do të shkojnë për bamirësi. Siç duket edhe në video, radhët janë të gjata për të qenë prezent në këtë event.


Të fundit

Ukraina synon të evakuojë mijëra banorë nga Donetsku para dimrit

Qeveria ukrainase po synon të evakuojë dy të tretat e banorëve nga zonat që ajo ende kontrollon në rajonin...

Studiuesit në alarm, temperaturat në Arktik po rriten shumë më shpejt se mesatarja

Sipas një studimi të ri skandinav, temperatura në rajonin e Arktikut po rritet shumë më shpejt se mesatarja globale sesa kanë vlerësuar më parë...

FBI kontrolle në shtëpinë e Trump, flet prokurori i përgjithshëm: E urdhërova unë

FBI ka hyrë në shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump për të bërë kontrolle por ende nuk dihet arsyeja e kontrollit. Mbi ngjarjen ka folur vetë...

Nga Trump te lufta në Ukrainë, zbulohet si “The Simpson” parashikojnë të ardhmen

Nëse doni të dini se ku po shkon bota, shihni “The Simpsons”. Shfaqja popullore e karikaturave për të rritur ka parashikuar ngjarje të egra dhe të...

Ishte i shpallur në kërkim, arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut!

Ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode është arrestuar mbrëmjen e sotme gjatë një aksioni policor në qytetin e Beratit. Bode është dënuar me 12...

Lajme të tjera

Web TV