Fitoi rreth 2 milionë paundë në lotari, 51-vjeçarja nuk heq dorë nga jeta e varfër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Njihuni me Trish Emson, 51-vjeçarja e cila fitoi rreth 2 milionë euro në lotarinë kombëtare, 18 vite më parë. Ndonëse ajo sot gëzon një pasuri, vazhdon të bëjë jetën e varfër. Bashkë me bashkëshortin e saj, ata punojnë si shërbyes.

Pak muaj pas lotarisë, në atë kohë 33-vjeçe, Trish mori lajmin se ishte shtatzënë. Sot djali i saj është 18-vjeç dhe as kjo nuk e bëri që të jetojë jetën me paratë e fituara.

“Të qenit e pasur nuk të bën të shtresës së lartë apo një person më të mirë. Nuk më pëlqen të tregohem ose të mburrem me para. Nëse do të më shihni, nuk do të mendoni se jam milionere”, është shprehur anglezja.


Të fundit

Fitoi rreth 2 milionë paundë në lotari, 51-vjeçarja nuk heq dorë nga jeta e varfër

Njihuni me Trish Emson, 51-vjeçarja e cila fitoi rreth 2 milionë euro në lotarinë kombëtare, 18 vite më parë....

34-vjeçarja kursen qindra paund në veshje: Ndaj të gjitha rrobat me burrin tim (Foto)

Një grua ka zbuluar se si kursen para kur blen rroba të reja, të cilat i ndan me bashkëshortin e saj. Grace Surguy nga...

Ekzekutimi i dy personave në Elbasan, publikohet fotoja e njërit prej viktimave

Është identifikuar si Lulzim Bitri 43-vjeçari i cili mbeti i vdekur nga atentati në Elbasan. Ishte një person me precedent të mëparshëm penal, pasi akuzohej...

Itali/ Shqiptari i dehur sulmon 6 makina me shufër hekuri dhe dorëzohet ne polici

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi sulmoi me shufra hekuri 6 makina të parkuara. Ngjarja ka ndodhur në komunën Caravaggio, ku i...

“Rënia” e 3 aplikacioneve në të gjithë botën, zbulohet problemi

Tre aplikacionet Whatsapp, Facebook dhe Instagram që prej orës 17:40 janë bllokuar në të gjithë botën, duke sjellë panik kudo. Më herët Facebook dhe...

Lajme të tjera

Web TV