Mbyllet pjesa e parë e finales së “Ligës së Kombeve”, Franca dhe Spanja nuk arrijnë të shënojnë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura pjesa e parë e finales së Ligës së Kombeve, që po zhvillohet mes Spanjës dhe Francës. Aksionet nuk kanë munguar nga të dyja ekipet, por ajo që nuk është parë në 45 minutat e para është goli.

Karim Benzama tentoi në minutat e para të sfidës për të zhbllokuar takimin, por harkimi i tij në zonë nuk gjeti asnjë bashkëlojtar.

Spanja tentonte më shumë nga kundërsulmet, por mbrojtja e francezëve ishte tejet e vëmendshme dhe nuk lëshoi hapësira.

 


Të fundit

Mbyllet pjesa e parë e finales së “Ligës së Kombeve”, Franca dhe Spanja nuk arrijnë të shënojnë

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura pjesa e parë e finales së Ligës së Kombeve, që po zhvillohet mes...

‘Njerëzit bërtisnin: bombë, bombë’/ Panik në aeroportin e Nju Jorkut

Një situatë paniku dhe konfuzioni ka ndodhur në bordin e një aeroplani në fluturim në SHBA, i cili u detyrua të bënte ulje emergjente,...

Deputetët shqiptarë dhe kriza qeveritare në Mal të Zi/ Gjeka: Kemi shënuar hapa prapa

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve në Mal të Zi e cilësojnë si joserioze ftesën e kryeministrit malazez për bisedime dhe mundësisht për hyrjen e tyre...

Studimi: Burrat që kanë gra kontrolluese jetojnë më gjatë

Një studim i ri ka zbuluar se gratë që janë kontrolluese e bëjnë jetën e burrave më të shëndetshme. Studimet e mëparshme kanë treguar...

Finalja e Spanjë – Francë në Nations League, zbulohen formacionet zyrtare

Jemi disa minuta larg finales së madhe të Nations League mes Spanjës dhe Francës e cila do të zhvillohet në “San Siro” në orën...

Lajme të tjera

Web TV