Champions League/ Bayern shkatërron Victoria Plzen dhe konsolidon kreun e grupit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern Munich ka hedhur një hap tjetër drejt kualifikimin nga faza me grupe e Champions League, pasi ka mundur 5-0 Plzen në shtëpi në javën e tretë të Grupit C.

Tri fitore në tri ndeshjet e para për bavarezët, që tani kryesojnë renditjen me 9 pikë, gjashtë më shumë përkohësisht se Inter-i dhe Barcelona, që do të përballen sot në mbrëmje.

Siç e tregon edhe rezultati, gjithçka ka qenë e lehtë për skuadrën e Julian Nagelsmann. Dy gola të Sane (7′, 51′) dhe një nga Gnabry (13′), Mane (21′) dhe Choupo-Moting (59′) i kanë dhuruar fitoren dhe 3 pikët e radhës gjermanëve.

Një mbrëmje e paharrueshme për Sadio Mane i cili është bërë pjesë e një grup special që përfshin Didier Drogba, Mohamed Salah dhe Samuel Eto’o si lojtarët e vetëm afrikanë që kanë shënuar të paktën 25 gola në Champions League.


Të fundit

E ëma e agresorit që sulmoi Berishën kërkon ndjesë: Ka probleme të shëndetit mendor

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit që goditi sot me grusht kreun e PD-së Sali Berisha është shprehur në një...

Sulmi fizik ndaj Berishës/ Spaho: Ky është provokimi më i rëndë që nga vrasja e Hajdarit

Deputeti i PD-së, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me sulmin që iu bë Sali Berishës, ku u qëllua me grusht nga Gerti Shehu. Spaho...

Goditja ndaj Berishës/ Rama: Akt i pajustifikueshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së...

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Lajme të tjera

Web TV