Kush do ta drejtojë SPAK? Sot intervistohen 3 kandidatët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tre kandidatë që kanë aplikuar për të qenë në krye të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK). Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili do të intervistohen ditën e sotmë në ambientet e Këshillit të Lartë Gjyqësor.

KËSHILLI I LARTË I PROKURORISË
NJOFTIM

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në vijim të procesit të vlerësimit të kandidatëve për Drejtues të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. (SPAK), njofton se në datën 18.12.2019, në Sallën e mbledhjeve, Këshilli i Lartë Gjyqësor, Blvd. “Zogu i I”,do të zhvillohen intervistat me të tre kandidatët në garë.
Intervistat me kandidatët do të regjistrohen me audio dhe video dhe do te zgjasi 30-45 minuta për secilin kandidat.

Orari i zhvillimit të intervistave do të jetë si më poshtë: Altin Dumani 09:30, Arben Kraja 10:15, Edvin Kondili 11:00

Këshilli kërkon nga kandidatët të marrin masa për t’u paraqitur pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë në datën dhe orën e njoftuar.

Kandidatët do të njoftohen nominalisht dhe në adresën e postës elektronike që ata kanë deklaruar në momentin e aplikimit./Fjala.al


Të fundit

Horoskopi ditor, 6 qershor 2021

Dashi Këtë ditë atmosfera mund të jetë disi romanike për Dashin. Por emocionet duhet të veprojnë pak me aksionet, ose...

“Për ty rri tre muaj, nuk shkoj tek gratë”, Iliazi bën deklaratën për Arbana Osmanin

Iliaz Laskaj, nga Selishta e Peshkopisë, ka rrëfyer hitorinë e tij pasi emri i tij u bë i njohur për bashkëjetesën me dy gra,...

Në dëborë mbi mushkë, Xhelal Mziu bëhet nostalgjik për fushatën

Drejtuesi politik i PD-së për qarkun e Dibrës për zgjedhjet e 25 Prillit, deputeti i zgjedhur për kuvendin e ri, Xhelal Mziu është bërë...

SHBA planifikon rikthimin e fluturimeve supersonike, ja kur do të nisin

SHBA planifikon që nga 2029 të rikthejë fluturimet supersonike. 15 avionë supersonikë do të blejë Amerika në zbatim të këtij plani. Fluturimet supersonike u mbyllën...

Hetuesit bien në gjurmët e grabitësit që mbyti 20-vjeçaren në Greqi

Hetimet për krimin në “Glyka Nera” ku u mbyt një 20-vjeçare në sy të foshnjës janë në zhvillim e sipër, ndërsa policia greke duket...

Lajme të tjera

Web TV