FOTO/ “Mercedes Benz Aegean Cup”, U-17 fiton ndaj Maqedonisë së Veriut

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kombëtarja shqiptare e U-17, e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri, ka filluar turneun e përvitshëm miqësor “Mercedes Benz Aegean Cup” me fitore në ndeshjen e zhvilluar sot në orën 15:15 në Turqi.

Shqipëria fitoi me rezultatin 1-0 ndaj Maqedonisë së Veriut, ku realizues i golit ishte sulmuesi Melsi Cereni.

Kjo është ndeshja e parë në këtë turne për vendin tonë, ku golin e fitores e ka realizuar kapiteni i kësaj kombëtare, Cereni, pas një aksioni të bukur në zonë në minutën e 80′.

Pjesa e parë është mbyllur me rrjeta të paprekura dhe një lojë të dominuar nga kuqezinjtë.  Ndeshja e radhës për kuqezinjtë do të zhvillohet ndaj Ukrainës, në datën 17 janar 2020.

Formacioni i Shqipërisë U-17:

Simoni, Halili, Çela, Stafa, Pano, Beluli, Neziri, Bajraktari, Çereni, Deda, Blakqori. U aktivizuan: Selimi, Kacanolli, Kote, Miftari dhe Tahiri.

Sfida e fundit për grupin B, ku bëjmë pjesë në turneun që po organizohet në Altinordu të Turqisë, do të zhvillohet në datën 19 janar nda Koresë së Jugut./Fjala.al/


Të fundit

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale...

Tean shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Po filmonte dhunën në Rripin e Gazës, papritur gjen vëllezërit e tij pa shenja jete, video prekëse

Një palestinez me emrin Muhammed al-Mensi, nga fillimi i sulmeve izraelite po filmon gjithçka duke munduar të dokumentojë dhunën në Rripin e Gazës. Gjatë...

Lajme të tjera

Web TV