Durrës/ Familjet e komunitetit rom në protestë, kërkojnë ushqim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka vendosur gjendjen e “shtetrrethimit” duke dhënë urdhër për vetëizolim, por deri tani ai nuk ka dhënë asnjë zgjidhje për fëmijët që janë në pamundësi ekonomike.

Rasti i parë i protestave, dhe i mosbindjes qytetare ndaj urdhrit të qeverisë vjen nga Durrësi.

Rreth 30 familje rome tek Nishtulla, kanë dalë në rrugë për të protestuar për ushqim.

Qytetarët i bëjnë thirrje organeve kompetente qe t’i ndihmojnë për tu ushqyer.

Deri tani qeveria nuk ka marrë asnjë masë për të varfrit në vend, përveç shoqatave humanitare.

Të fundit

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Lajme të tjera

Web TV