Reforma Zgjedhore/ Hajdari: Duhet për të mirën e shqiptarëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari, ka thënë sot se Reforma Zgjedhore duhet të bëhet për të mirën e shqipëtarëve në radhë të parë, e më pas edhe për atë të politikës.

Në një prononcim për gazetarët pas mbarimit të mbledhjes së komisionit për këtë reformë, Hajdari theksoi se duhet të lihen mënjanë të gjitha ndasitë politike.

“Duhet t’i lëmë mënjanë ndasitë politike dhe interesat politike. Reforma Zgjedhore duhet të bëhet për të mirën e shqiptarëve dhe më pas për të mirën e politikës në vend.” -u shpreh deputetja Hajdari./Fjala.al/

Të fundit

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Lajme të tjera

Web TV