Edicioni Informativ në “FJALA TV”. E mërkurë, 01 korrik 2020

113 563 lexime

77,486FansaPëlqeje

Të fundit

Me pushime në jug, Rama fotografohet i buzëqeshur krah Lindës

Prej disa ditësh Kryeministri Edi Rama ka nisur pushimet. Ai ka zgjedhur si destinacion jugun e Shqipërisë, konkretisht Sarandën. Rama është...

COVID-19/Rekord infektimesh, 154 raste të reja, virusi sërish mes bluzave të bardha

Shqipëria ka shënuar ditën e djeshme rekord infektimesh me COVID-19, ku u regjistruan 154 raste të reja për 24-orë. Ndërkohë virusi prek sërish bluzat e...

“Si dy vende të pavarura”, Hoti konfirmon takimin me palën serbe në Uashington

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka konfirmuar të premten takimin mes zyrtarëve të Kosovës dhe Serbisë më 2 shtator në Uashington. Përmes një postimi në...

3 mijë tekste këngësh, 50 vjet karrierë dhe 74 vjeç në moshë, sot ditëlindja e Zhuljana Jorganxhi

NGA ROLAND QAFOKU E nga t’ia nisësh. Janë 3 mijë tekste këngësh në 50 vjet karrierë. Mjeshtrja e madhe e vargut shqip, Zhuljana Jorganxhi, mbush...

Video/ Humbet kontrollin në makinë,përplaset me urgjencën e spitalit

Pamjet tronditëse të mbikëqyrjes tregojnë momentin kur gruaja e moshuar humbi kontrollin e automjetit të saj dhe përplaset përmes një hyrje të një ER...

Lajme të tjera

Web TV