Feston 56 vjetorin e lindjes, Rama ndan foton me të ëmën: Me gruan që më dha jetën

113 563 lexime

77,487FansaPëlqeje

Sot kryeministri Edi Rama mbush 56 vjeç. Në këtë ditë të veçantë për Kryeministrin, vetë Rama ka zgjedhur të publikojë një foto me të ëmën.

Zonja Aneta shfaqet me dorën e fashuar por gjithsesi e lumtur krah të birit ndërsa ai e mban të përqafuar.

“Me gruan që më dha jetën. Zemër”, shkruan Rama.

Edi Rama lindi në Tiranë më 4 korrik 1964. Kryeministri, i cili është në mbyllje të mandatit të dytë qeverisës, feston sot ditëlindjen e tij të 56-të.

Ai konsiderohet një ndër politikanët më me influencë në vendin tonë, gjatë 30 viteve të fundit./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Rama jep vendimin: Miratohen mbi 5 mijë paga lufte për Qershorin

Qeveria shqiptare ka miratuar mbi 5 mijë paga lufte për punonjësit e sektorit të Transportit Rrugor të Udhëtarëve dhe...

Konventa e Demokratëve në SHBA, Balla ftohet të marrë pjesë në Forumin e Liderëve Ndërkombëtar

Ndërkohë që pandemia e vazhdueshme po sfidon zgjedhjet dhe proceset demokratike globale, Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) do të mbajë forumin e saj të parë...

Ishin fshehur në Shqipëri për t’iu shmangur arrestimeve, ekstradohen drejt Italisë 9 persona

Nëntë persona të arrestuar në Shqipëri për vepra të ndryshme penale janë ekstraduar ditën e sotme drejt Italisë. Lajmin e ka bërë me dije Interpol...

Rëndësia për shqiptarët e zgjedhjeve të ardhshme në Shtetet e Bashkuara – Nga Sami Repishti

Nga Sami Repishti - Marrë nga Gazeta Dielli Kontaktet e shumëzueme, distancat e pakësueme, nevoja jetësore për shkembime, ndihma dhe bashkëpunim kanë ba sot botën...

Brataj publikon pamjet e rënda: Ja çfarë i shkakton COVID-i mushkërive (FOTO)

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shprehet se COVID-19 nuk le shenja në trup si sëmundjet e tjera Murtaja, Lia, Rubeola Fruthi, por le...

Lajme të tjera

Web TV