Tre raste të reja me virus në Fier, infektohen dy mjekë dhe një grua

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar tre raste të reja infektimesh me koronavirus në Fier. Mësohet se mes tyre dy janë mjekë dhe rasti i tretë, i një gruaje.

Burime për “Fjala.al”, bëjnë me dije se mjeku ka qenë gjatë ditëve të fundit në qytetin e Vlorës, ku edhe mund të jetë prekur nga virusi.

Në momentin e parë që ka konstatuar shenja të virusit nuk është paraqitur më në punë, ndërsa deri më tani nuk është pezulluar asnjë ndërhyrje në ketë spital.

Ndërkohë një tjetër mjek, i cili punon në Levan, por banon në Fier ka rezultuar pozitiv me Covid, duke bërë që të merren kontaktet e afërta të tij.

Pas tamponit pozitive ka rezultuar edhe një grua, duke e çuar në tre numrin e personave të prekur në Fier brenda një dite.

Prej disa ditësh Fieri ka pasur një numër të vogël infektimesh me Covid./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Bujar Nishani sulmon Lulzim Bashën: Kryetar i paaftë dhe jo serioz

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD Bujar Nishani, njëherësh pjesë e grupimit “PËR PD” që kërkonte zgjedhje në selinë...

Shpërdorim detyre e trafik droge, arrestohen 8 persona në Tiranë, 3 shpallen në kërkim

Prokuroria e Tiranës ka prere 11 urdhër arreste, ku 8 prej tyre janë ekzekutuar mbrëmjen e djeshme, ndërkohë që vijojnë të jenë në kërkim...

“Ndër më të mëdhenjtë në Mesdhe”/ Rama publikon pamje nga maketi për transformimin e Portit të Durrësit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamje nga maketi i sapo përfunduar për transformimin e Portit të Durrësit, në një...

Inaugurohet investimi 25.5 mln euro në Kamëz/ Rama: Reformë të thellë në sistemin e ujësjellësve

Në Kamëz është përuruar sot godina e re e Ujësjellës- Kanalizimeve, një iniciativë e përbashkët e qeverisë shqiptare, gjermane, Bashkimit Evropian dhe qeverisë zvicerane...

Prostata dhe patologjitë e saj më të shpeshta

Problemet me prostatën hasen shpesh por më së shumti prekin meshkujt e moshës mbi 50 vjeç. Prostata është një gjendër e vogël, në madhësinë e...

Lajme të tjera

Web TV