Donald Trump ushqen teorinë e komplotit për Kamala Harris

113 563 lexime

77,334FansaPëlqeje

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump , e ka konsideruar “shumë serioze” debatin mbi një teori konspirative të ngritur nga bazat konservatore që shtrojnë pikëpyetje se senatorja Kamala Harris nuk mund të aspirojë për Zëvendës Presidence pasi ajo nuk plotëson kushtet.

“Sapo e dëgjova këtë, e dëgjova sot, se ajo nuk i plotëson kërkesat,” u përgjigj Trump, i pyetur nga një gazetar gjatë konferencës së tij të përditshme për koronavirusin.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

Ambasada shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për emigrantët

Ambasada shqiptare në Athinë lajmëron të gjithë qytetarët se ka ndryshuar procedura e aplikimit dhe marrjes së pasaportave dhe...

Liga Profesioniste e Futbollit nuk tërhiqet, ja sa do të zgjasë bojkoti

Liga Profesioniste e Futbollit bën me dije se në vijim të vendimit të marrë në mënyrë unanime nga klubet e Kategorisë Superiore bojkoti qëndron...

Video emocionuese/ Shikoni si zhvillohet ora e muzikës në një shkollë të Kumanovës

Mësuesi në videon e mëposhtme është një shembull i patriotizmit për të gjithë shqiptarët kudo në botë. Së bashku me nxënëset e tij, në një...

Lëkundet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra

Prej disa ditësh Shqipëria ka ndjerë lëkundje të ndryshme. Një tërmet 3 ballë është shënuar në orën 16:43 në afërsi të qytetit të Fierit. Nga...

Denoncimi i avokat Cakranit: Në Shqipëri nuk ka ligj për ndalimin e propagandës komuniste

Avokati i njohur Kujtim Cakrani ka bërë një denoncim në rrjetin social Facebook. Denoncimi ka të bëjë me publikimin e librave, fotove apo simboleve të...

Lajme të tjera

Web TV