Parashikimi i motit, e shtunë 15 gusht 2020

113 563 lexime

77,451FansaPëlqeje

Territori Shqiptar gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore.

Por orët e mesditës dhe pasdites shtojnë vranësirat në zonat malore duke gjeneruar reshje në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Temperaturat e ajrit do te vijojn të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Të fundit

Spitali i Traumës: Prengë Gjini ndodhet jashtë rrezikut për jetën

Burime nga spitali i Traumës bëjnë me dije që Prengë Gjini ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Vijonn

Përfshihet nga flakët Kodër Krasta, digjet sipërfaqe e konsiderueshme shkurresh

Kurora e gjelbër e Kodër-Krastës është përfshirë nga një zjarr i madh dhe për pasojë janë djegur një sasi e konsiderueshme pemësh dhe shkurresh. Dyshohet...

Është turp të jesh “trutrashë” apo “truptrashë”?

Kim Mehmeti, shkrimtari, romancieri, tregimtari, eseisti, publicisti dhe përkthyesi nga gjuha maqedonase në gjuhën shqipe dhe anasjelltas. Ai përmes një video-mesazhi ka përcjellë  një pyetje...

Presidenti i BE-së: Bisedimet e krizës Greqi-Turqi mund të përfshijnë kombe të tjera

Vendet e treta mund të ftohen në bisedime që synojnë lehtësimin e një mosmarrëveshjeje midis Greqisë dhe Turqisë mbi të drejtat e energjisë, një...

Hajdari falenderon qytetarët që po i bashkohen “Nismës”: Pushtetin e tre kryetarëve t’ua shpërndajmë qytetarëve

Nëpërmjet një postimi në faqen e saj në facebook deputetja Rudina Hajdari falënderon të gjithë qytetarët që po bëhen pjesë  "Nismës". Sipas Hajdarit kjo "Nisëm"...

Lajme të tjera

Web TV