Laçi gati për Hapoel Beer Sheva/ Cungu i beson formacionit të “mrekullisë azere”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

E teksa Teuta i ka dhënë lamtumirën Evropës, një tjetër skuadër shqiptare do të zbresë pas pak, duke nisur nga ora 19:00, në fushën e blertë të Stadiumit “Elbasan Arena”, pasi Laçit do të përballet me Hapoel Biir Shevën në takimin e vlefshëm për turin e dytë eliminator të veprimtarisë së dytë të klubeve të kontinentit në futboll.
Izraelitët e kanë mundur më parë Laçin, por, edhe pse përballë ka një skuadër disi më favorite në letër, lojtarët e trajnerit Armando Cungut, kanë mundësi reale për të bërë mrekullinë dhe për të kaluar në turin e 3-të. Trajneri shkodran i kurbinasve, nuk ka preferuar të bëjë ndryshime nga sfida ndaj azerëve të Keshlës.
Kështu, vendin e Ramosit të ndëshkuar me karton të kuq, e ka zënë Shehu, i cili ishte i dëmtuar, ndërkohë që pjesa tjetër mbetet e njëjtë. Padyshim që të gjithë sytë janë të sulmuesi amerikan, Nuabueze, i cili ka treguar se kur është në ditë të mirë di të bëjë diferencën.

FORMACIONET ZYRTARE:
Laçi: Sherri, Marku, Selmani, Ignjatoviç, Turkaj, Deliu, Shehu, Lushkja, Teko, Nuabueze, Xhixha. Trajner: A. Cungu.


Hapoel Beer Sheva: Levita, Dadia, Taha, Migel Vitor, Goldberg, Josefi, Kabha, Jozue, Sallaliç, Shuiro, Akolace. Trajner: Zh. Abukasis.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Tjetër aksident/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit...

Goditën me thikë dy adoleshentë për t’iu marrë paratë e xhepit, arrestohen të miturit shqiptarë

Dy të mitur me origjinë shqiptare, anëtarë në një organizatë grabitjesh kanë rënë në prangat e autoriteteve helene. Shqiptarët goditën me thikë dhe e...

U përputhën/ Andi i bën propozimin Teas, çifti largohet nga emisioni!

Një moment kaq i bukur dhe kaq i shumëpritur ishte deklarata që Andi dhe Tea bënë ditën e sotme: Të dalin të përputhur nga...

Bëri krimin makabër/ I riu del në park me kokën e prerë të babait

Një i ri i mbuluar në gjak, është parë nga fqinjët duke ecur dhe mbajtur në dorë kokën e prerë të babait të tij. Pasi...

Luhen 3 të parat javës së 16-të të Superiores, Kastrioti ndal Vllazninë pa gola në Shkodër

Fiton Kukësi, Skënderbeu dhe Apolonia ndajnë pikët në Korçë. Kategoria Superiore ka luajtur sot 3 takimet e para të javës së saj dhe pasdreke...

Lajme të tjera

Web TV