E trishtë/ Poshtërohej nga shokët e konviktit, 14-vjeçari var veten në oborrin e shkollës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bullizmi është një problem global i cili po ndikon shumë keq tek fëmijët në mbarë botën. Rastet e këtij fenomeni janë nga më ekstremët, aq sa fëmijë të bullizuar i japin fund jetës në mënyrë dramatike.

I tillë është dhe rasti në Windermere në Angli, ku një nxënës 14-vjeçar, u gjet i varur në oborrin e shkollës. Ai ngacmohej nga shokët e klasës në shkollën me konvikt, me këta të fundit që i lyenin jastëkun me jashtëqitje.

Vetëm disa ditë pas këtij veprimi, Pierre DaCosta Noble me origjinë franceze vendosi ti jepte fund jetës në mënyrë dramatike. Shokët e tij thanë se ai ishte mërzitur shumë nga ky veprim dhe se ishte shprehur se nuk po mundej dot më në atë shkollë.

Ai kishte dalë nga dhoma  konviktit rreth orës 20:00, pasi shokët kishin rënë për të fjetur dhe nuk u kthye më.

I mituri u gjet i varur nga dy shokët e tij, të cilët dolën ta kërkonin të nesërmen në mëngjes.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV