Roland Qafoku: Partitë e vogla i shërbejnë demokracisë në Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Drejtori i përgjithshëm i grupit mediatik “Fjala”, Roland Qafoku deklaroi sonte se partitë e vogla ndihmojnë Shqipërinë në procesin e demokratizimit të vendit.

I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila në RTV Ora, Qafoku deklaroi se ne jemi në një demokraci të brishtë dhe në qoftë se nuk do të ishin partitë e vogla Shqipëria do ishte në krizë të madhe.

“Ne shyqyr që i kemi partitë e vogla. Imagjinoni sikur ne të kishim në spektrin politik vetëm PD dhe PS se çfarë do të ndodhte. Ne jemi në një demokraci të brishtë. Jemi një demokraci në formimin e saj. Partitë e vogla janë të kushtëzuar nga disa formula.

Shqipëria shyqyr që i ka partitë e vogla. Nëse ne nuk do i kishim partitë e vogla nga LSI-ja, deri tek partia me një anëtar Shqipëria do ishte në krizë të madhe.

Ne kemi disa parti që i quajmë të vogla, por e vërteta është se liderët e tyre janë shumë interesant. Madje formati i tyre dhe personaliteti i tyre është shume herë më i madh se deputetët e partive të mëdha.

A ka në Partine Socialiste apo në Partinë Demokratike një Agron Duka nuk ka.  Unë nuk e paralelizoj dot, apo Dashamir Shehi dhe Artur Roshi,” deklaroi ndër të tjera Qafoku.

La.Mi/Fjala.al

Të fundit

Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Do të dal në zgjedhje me partinë time

Një deklaratë befasuese është bërë sot në një program televiziv nga avokati Spartak Ngjela ku u shpreh se në...

VIDEO/ Inter triumfon ndaj Genoas, Kristjan Asllani gjen golin e parë me zikaltërit

Inter siguron fitoren e 12-të në 12-të ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet, ndërsa mori tri pikët në ndeshjen ndaj Genoa-s në “San Siro”. Sfida...

NATO nuk mund të ruajë Shqipërinë dhe Kosovën nga shqiptarët antiperëndimorë

Nga Mero Baze, Kur u ndërtua baza ushtarake e Kuçovës, që sot u bë bazë e NATO, qyteti quhej Qyteti “Stalin”. E ndërtuar një vit...

Fansi i Marilyn Monroe bën ‘çmendurinë e pazakontë’ pas vdekjes së ikonës së bukurisë

Një fans i vjetër e Marilyn Monroe po shpenzon mijëra paratë e tij për të bërë fushatë për Akademinë për t’i ofruar asaj një...

Hapja e bazës ajrore të NATO-s në Shqipëri merr vëmendjen e Reuters dhe Associated Press

Hapja e bazës ajrore të NATO-s ditën e sotme në Kuçovë ka marrë vëmendjen e mediave më të mëdha ndërkombëtare Reuters dhe Associated Press. Fakti që kjo bazë...

Lajme të tjera

Web TV